“Līķu fūrē” Lielbritānijā temperatūra bijusi -25 grādi

6 komentāri
“Līķu fūrē” Lielbritānijā temperatūra bijusi -25 grādi
AP / SCANPIX

Atklājas arvien jaunas detaļas par trešdien Lielbritānijā, Eseksas grāfistē, atklāto šausminošo noziegumu.

Neoficiāli izskanējis, ka 39 cilvēki, kuru mirstīgās atliekas uzietas kādā kravas automašīnā, visticamāk, ir nelegālie imigranti no Turcijas, kurus 25 gadus vecais kravas automašīnas vadītājs Mo Robinsons cauri Bulgārijai ievedis Lielbritānijā.

Vienlaikus Bulgārijas ārlietu ministrija apstiprinājusi, ka kravas automašīna “Scania” reģistrēta Bulgārijas pilsētā Varnā un pieder kāda Īrijas pilsoņa vārdā reģistrētam uzņēmumam.

Tikmēr Lielbritānijas amatpersonas arī atklājušas, ka kravas automašīnas konteiners sastāv no dzesēšanas iekārtām, un laikā, kad tajā atradušies cilvēki, temperatūra tajā bijusi -25 grādi.

Policija arī veikusi vairākas kratīšanas vietās, kas saistītas ar aizturēto kravas autovadītāju, cenšoties noskaidrot, kas vēl iesaistīts šajā cilvēku kontrabandistu ķēdē.

Jāpiebilst, ka kopš slēgtas migrantu nometnes Francijas pilsētā Kalē pastiprināti drošības pasākumi Doverā un Normandijas tunelī – cilvēku kontrabandisti migrantu ievešanai Lielbritānijā izmanto visas britu ostas. Turklāt metodes, kā cilvēki tiek ievesti, ir prātam neaptveramas. Visizplatītākā – cilvēki tiek slēpti kravas automašīnas aizmugurē, bet aizvien vairāk tiek izmantoti komerciālie pārvadāšanas konteineri, tostarp arī pat konteineros, kas aprīkoti ar dzesēšanas iekārtām.

6 komentāri