Lietuvietis atzīstas 120 miljonu ASV dolāru izkrāpšanā no “Facebook” un “Google”

5 komentāri
Lietuvietis atzīstas 120 miljonu ASV dolāru izkrāpšanā no “Facebook” un “Google”
IMAGO/SCANPIX

Bet Lietuvas pilsonis vārdā Ēvalds Rimašausks ASV tiesā nupat atzinies vairāk nekā 120 miljonu dolāru izkrāpšanā no tehnoloģiju gigantiem “Google” un “Facebook”. Shēmas īstenošanai viņš bija atvēris viltus uzņēmumu un bankas kontu Latvijā.

Rimašausks kopā ar kompanjoniem bija uzdevies par Taivānā bāzēta datortehnikas ražotāja pārstāvjiem. “Facebook” un “Google” iepriekš bija reāli darījumi ar šo uzņēmumu, un e-pasta sarakstē lietuvietis apgalvojis, ka abām kompānijām ir palicis nenomaksāts parāds. Un Latvijā viņš bija reģistrējis tieši tāda paša nosaukuma firmu, un pieprasījis pārskaitīt naudu uz tās kontiem gan Latvijā, gan Kiprā.

“Facebook” un “Google” viņam noticējuši un samaksājuši krāpniekiem attiecīgi 98 un 23 miljonus ASV dolāru. Lietuva krāpnieku ASV varas iestādēm izdeva jau pirms diviem gadiem. Atzīstot vainu, Rimašausks arī piekrita atgriezt nepilnus 50 miljonus, ko esot personīgi nopelnījis, īstenojot shēmu. Nav vēl zināms, cik ilgi Rimašauskam būs jāpavada aiz restēm. Draud līdz pat 30 gadiem cietumā. Tiesa to nospriedīs vēlāk vasarā.

5 komentāri