Komentāri
Lietuvieti par vairāk nekā 120 miljonu dolāru izkrāpšanu no “Facebook” un “Google” nodod iztiesāšanai ASV
Notiesāšanas gadījumā Rimašauskam draud iespaidīgs cietumsods (REUTERS/LETA)

Lietuvietis, kuru apsūdz iespaidīgas naudas summas izkrāpšanā no kompānijām “Facebook” un “Google”, tomēr tiks izdots tiesāšanai Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV).

Lietuvas Apelācijas tiesa piektdien, 11. augustā, nolēma atstāt spēkā Viļņas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Ēvalds Rimašausks tiek izdotsASV.

ASV tiesībsargājošās iestādes grib viņu saukt pie atbildības par vairāk nekā 120 miljonu ASV dolāru izkrāpšanu no kompānijām “Google” un “Facebook”. Apelācijas tiesas lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams. Rimašauska advokāts vēlējās panākt apsūdzētā tiesāšanu Lietuvā, kur, kā tiek pieļauts, viņš pastrādājis noziegumus, par kuriem tiek apsūdzēts.

Naudu Rimašausks esot izkrāpis ar tā dēvētās “fišinga shēmas” palīdzību, sūtot elektroniskā pasta vēstules, kurās uzdevās par kādas Āzijā reģistrētas kompānijas darbinieku. Krāpnieciski iegūtā nauda plūdusi uz kontiem Latvijā un Kiprā.

Notiesāšanas gadījumā Rimašauskam draud iespaidīgs cietumsods, jo gan izkrāpšana, gan naudas atmazgāšana paredz līdz pat 20 gadus ilgu ieslodzījumu. Pats Rimašausks, kurš atrodas apcietinājumā kopš marta, savu vainu noliedz.

Lasi vēl