Komentāri
Lietuvas veikalos parādās pirmie Krievijai domātie piena produkti
FOTO: LETA

Lietuvas veikalu plauktos trešdien, 12.augustā nonākuši pirmie piena produkti, kas bija paredzēti Krievijas tirgum, tomēr Maskavas noteiktā pārtikas importa embargo dēļ kaimiņvalstī nenonāks. Tie tiek pārdoti par zemākām cenām.

Kā pastāstījusi veikalu tīkla “Maxima” pārstāve Milda Januškevičiene, “Maxima XX” un “Maxima XXX” veikalos jau var atrast uzņēmuma “Pieno žvaigždes” graudaino biezpienu, ceturtdien parādīsies uzņēmuma “Vilkyškiu pienine” jogurti, krējums, biezpiens, svaigie sieri un citi ražojumi, bet nākamnedēļ tiem pievienosies uzņēmuma “Rokiškio pienas” produkcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paredzams, ka visus šos produktus, kam plānotas 20-25% atlaides, izdosies pārdot nedēļas laikā. Januškevičiene atzinusi, ka tas gan būs atkarīgs no pieprasījuma, bet atgādinājusi, ka pērnruden, kad Krievija jau bija aizliegusi ievest Lietuvas lielāko piena nozares uzņēmumu produkciju, pircēju interese par līdzīgu akciju bijusi diezgan liela.

Tirdzniecības tīkla “Norfa” preses pārstāvis Darjus Rīlišķis norādījis, ka Viļņā uzņēmumu “Pieno žvaigždes” un “Vilkyškiu pieninine” Krievijai domātā produkcija sasniegs veikalus jau trešdienas vakarā, bet pārējā Lietuvā – ceturtdien. Tā tiks pārdota par aptuveni 30% lētāk.

Veikalu tīkla “Iki” plauktus pirmie Krievijas tirgum domātie piena produkti sasniegs ceturtdien. Tur plānots tirgot graudaino biezpienu, bet no piektdienas arī sierus un citus produktus. Plānots, ka šīs preces būs lētākas par ierasto lietuviešu produkciju. “Iki” pārstāvis Andrjus Petraitis norādījis, ka sarunas pašlaik notiek ar uzņēmumu “Pieno žvaigždes”, “Vilkyškiu pieninine” un “Rokiškio pienas” pārstāvjiem.

Kā ziņots, 7.augustā noteiktais Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sakarā Lietuvas lielie veikalu tīkli apņēmušies atbalstīt piena nozari, palīdzot tirgot to produkciju, ko vairs nevar vest uz Krieviju.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl