Lietuvas Seima vēlēšanu pirmajā kārtā uzvarējuši konservatīvie, apsteidzot zaļzemniekus

Pievienot komentāru
Lietuvas Seima vēlēšanu pirmajā kārtā uzvarējuši konservatīvie, apsteidzot zaļzemniekus
AP / SCANPIX

Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apkopojusi svētdien notikušo Seima vēlēšanu pirmās kārtas rezultātus par 1988 no 1989 vēlēšanu iecirkņiem, un tajos visvairāk balsu – 24,8% – ieguvusi lielākā opozīcijas partija – konservatīvā “Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti”, apsteidzot valdošo Zemnieku un zaļo savienību.

Zemnieku un zaļo savienība, kas saskaņā ar sākotnējiem rezultātiem bija vadībā, tagad ir otrajā vietā ar 17,5% balsu. Tai seko Darba partija ar 9,47% balsu.

Lietuvas sociāldemokrātu partija ieguvusi 9,26% balsu, Brīvības partija – 9,02% balsu, Lietuvas Republikas liberāļu kustība – 6,78% balsu.

Pārējās partijas nav pārvarējušas iekļūšanai Seimā nepieciešamo 5% barjeru. Starp tām ir divas no trim valdošās koalīcijas partijām – “Lietuvas poļu vēlēšanu akcija-Kristīgo ģimeņu savienība” ar 4,83% balsu, un Sociāldemokrātu darba partija ar 3,17% balsu.

Lietuvas Seimā jāievēlē 141 deputāts, 70 deputātus ievēlē daudzmandātu apgabalā pēc partiju sarakstiem, bet 71 deputātu – vienmandāta apgabalos.

Par deputātu mandātiem šajās vēlēšanās sacenšas 17 saraksti un 1754 kandidāti. Paredzams, ka visu deputātu ievēlēšanai vienmandāta apgabalos būs nepieciešama vēlēšanu otrā kārta, kas notiks 25. oktobrī.