Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju mazāk nekā desmit migrantus

0 Komentāru
Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju mazāk nekā desmit migrantus
REUTERS/SCANPIX

Aizvadītajā diennaktī Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju mazāk nekā desmit migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvas teritorijā, otrdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests (VSAT) un Statistikas departaments.

VSAT paziņojumā norādīts, ka patrulēšana Lietuvas teritorijā joprojām tiek veikta pastiprinātā režīmā un robežas teritoriju uzraudzībā iesaistīti Latvijas un Vācijas lidaparāti.

Kā ziņots, nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai šovasar krasi pieauga. Kopš gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 4000. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

No 3.augusta, pildot iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu, Lietuvas robežsargi migrantus, kas nelegāli ierodas Lietuvā no Baltkrievijas, piespiež doties atpakaļ.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.

0 Komentāru