Lietuvas PVD: “Maxima” par salmonellu klātbūtni gaļā nav ziņojusi vairākas dienas

2 komentāri
Lietuvas PVD: “Maxima” par salmonellu klātbūtni gaļā nav ziņojusi vairākas dienas
Ilustratīvs foto. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Lietuvas veikalu tīkls “Maxima”, kas piektdien pilnībā apturēja svaigas gaļas un marinētu gaļas pusfabrikātu tirdzniecību, iespējams, pirms tam vairākas dienas tirgojis ar salmonellu inficētu produkciju, pirmdien preses konferencē paziņojis Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktora vietnieks Mants Staškevičs.

Pēc viņa teiktā, “Maxima Lietuva” jau 3. februārī zinājusi, ka no kompānijas “Biovela” saņemta nedroša produkcija, bet par to paziņojusi tikai 7. februārī, un pastāv liela iespējamība, ka šāda gaļa nonākusi pie pircējiem.

Lasi vēl: ”Maxima Latvija” no tirdzniecības izņēmusi atsevišķu gaļas produkciju

Kā atzinis Staškevičs, Valsts pārtikas un veterinārijas dienestam nav zināms, vai “Maxima Lietuva” jau sākuma spērusi nepieciešamos piesardzības soļus.

“Gribētos ticēt, ka nedrošā produkcija nav nonākusi pie cilvēkiem un ka uzņēmums rīkojies nekavējoties, bet mums nav pierādījumu, kas apliecinātu, ka tas spēris piesardzības soļus, negaidot pēdējo dienu,” viņš sacījis.

Vienlaikus Staškevičs norādījis, ka līdz šim nav informācijas par cilvēku inficēšanos ar salmonelozi.

Dienesta vadītāja vietnieks pastāstījis, ka tirdzniecībā kopumā nonākušas aptuveni 20 tonnas nedrošās “Biovela” gaļas, kas vispirms nogādāta noliktavās un no turienes – uz “Maxima Lietuva” veikaliem, bet pašlaik šīs gaļas tirdzniecībā vairs nav un visa tirgotā produkcija ir droša.

Viņš solījis, ka dienesta eksperti par pirmajiem izmeklēšanas rezultātiem varētu paziņot šīs nedēļas beigās.

Kā ziņots, Lietuvas veikalu tīkls “Maxima” no piektdienas pēcpusdienas pilnībā apturēja tirdzniecību ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem, tobrīd norādot vienīgi, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, bet nenosaucot konkrētu piegādātāju un nepaskaidrojot, par kādām aizdomām ir runa.

Lēmums tika attiecināts uz visiem 247 tīkla veikaliem Lietuvā. Gaļa “Maxima Lietuva” veikalos atkal parādījās sestdien, kad tika paziņots, ka tirdzniecības apturēšanas iemesls ir mikrobioloģiskais piesārņojums gaļas pārstrādes uzņēmumu grupa “Biovela group” produkcijā.

“Biovela group” sestdien paziņoja, ka veic visus iespējamos pasākumus, lai garantētu patērētāju drošību, un tirdzniecībā vairs nav tādas produkcijas, par kuru ir aizdomas, ka tā inficēta ar mikrobioloģisko piesārņojumu,.

“Biovela group” direktors Audrjus Kantausks akcentēja, ka termiski apstrādātā gaļā baktērijas neizdzīvo un cilvēku veselībai briesmas nerada.

Kā portālu Skaties.lv informē “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule, pirmdien saņemti sertificētas laboratorijas ekspertīzes rezultāti, ka gaļas produkti kā no Lietuvas, tā Latvijas atbilst augstākās kvalitātes standartiem.

Atsevišķi gaļas produkti, kas prevencijas nolūkos uz īsu laiku tika izņemti no ”Maxima Latvija” veikalu plauktiem un kuri pēc saņemtajām analīzēm atbilst visiem kvalitātes standartiem, tuvākajā laikā būs pieejami ”Maxima” veikalos Latvijā.

“”Maxima Latvija” prioritāte ir nodrošināt klientiem augstvērtīgu produkciju, tāpēc regulāri, plānveidā un izlases kārtībā veicam dažādu produktu, tostarp arī gaļas pārbaudes sertificētā laboratorijā,” norāda Dupate-Ugule.

LETA jau ziņoja, ka, saņemot informāciju no Lietuvas veikalu tīkla “Maxima” saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, mazumtirgotājs “Maxima Latvija” no tirdzniecības nedēļas nogalē izņēma atsevišķu gaļas produkciju.

“Piektdienas pēcpusdienā saņēmām informāciju no Lietuvas veikalu tīkla “Maxima”, ka pilnībā apturēta tirdzniecība ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem. Rīkojoties preventīvi, uz pārbaudēm esam nosūtījuši ne tikai Lietuvas ražotāja produkciju, bet arī Latvijas ražotāju liellopa gaļu un visas gaļas, arī cūkgaļas paraugus,” skaidroja uzņēmuma komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Viņa norādīja, ka produkcija, kas tiek pārbaudīta, veikalos nebūs pieejama, kamēr nebūs saņemti pārbaužu rezultāti, kas gaidāmi otrdien.