Lietuvas policija sāk izmantot alkodetektorus

0 Komentāru
Lietuvas policija sāk izmantot alkodetektorus
LIETUVAS POLICIJA, FACEBOOK

Lietuvas policija visā valstī sākusi izmantot bezkontakta alkohola detektorus, kas palīdz viegli un ātri noteikt, vai pārbaudāmais cilvēks lietojis alkoholu.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas Ceļu policijas priekšnieks Vītauts Grašis, šī ierīce tikai uzrāda alkohola klātbūtni autovadītāja organismā, bet reibuma pakāpi nenosaka – tādam nolūkam pēc tam tiek izmantots parastais alkometrs.

Detektori izsniegti gan apriņķu galvenajiem policijas komisariātiem, gan Ceļu policijai. Tos varēs izmantot tiklab masu pasākumu laikā, kā Ceļu policijas reidos, kuros jāpārbauda liels skaits autovadītāju.

Pēc Graša teiktā, ar alkodetektoru minūtes laikā var veikt pat 20 pārbaudes, un tas ļaus policistiem strādāt ātri un higiēniski, ietaupīt līdzekļus un novērst sastrēgumu rašanos.

Ja detektors cilvēka izelpā nekonstatē alkohola klātbūtni, ierīces ekrānā parādās simbols V un zaļš LED indikators. Ja izelpā ir kaut niecīga alkohola klātbūtne, ekrānā redzams simbols X un sarkana LED gaismiņa.

Pēc Ceļu policijas datiem, pērn uz Lietuvas autoceļiem reibumā pie stūres pieķerti 9423 autovadītāji. Gada laikā dzērājšoferi izraisījuši 524 satiksmes negadījumus, viņu vainas dēļ 22 cilvēki zaudējuši dzīvību un 257 guvuši savainojumus.

0 Komentāru