Lietuvas mežos parādījušies plēsīgie šakāļi

Komentāri

Latvijā no mežiem uz pilsētu aizvien biežāk nāk mežacūkas, bet Lietuvā sākuši parādīties šakāļi. Šis siltzemju plēsoņa manīts kādas privātmājas pagalmā.Pētnieki pieļauj, ka visā Baltijā šo dzīvnieku populācija pieaug. 

Šakāļi Baltijas valstīs ir invazīva suga. Lietuviešu mediji vēsta, ka šo šeit neierasto dzīvnieku savā pagalmā sastapuši arī Biržu iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpat netālu, kādā pamestā mājā, atrasta arī šakāļa ala. Vides speciālisti gan brīdina, ka šis dzīvnieks var būt bīstams.

Lietuvieši tāpēc jau papildinājuši medību noteikumus, kas tagad ļauj šakāļus medīt visu cauru gadu. Mednieki to raksturo kā viltīgu un nekaunīgu dzīvnieku. Kurš turklāt – labi vairojās. Latvijā šakāļi jau manīti pagājušajā gadā. Pēc lietuviešu aplēsēm, Latvijā varētu būt kādi astoņi šakāļi, bet Igaunijā – četri.

Pašlaik tiek minētas divas versijas par šakāļu invāziju. Tie iespējams migrējot no Ukrainas – labāku teritoriju un ēdamā meklējumos. Bet pastāv arī iespēja, ka šie dzīvnieki tikuši audzēti nebrīvē un tad kaut kādā veidā nokļuvuši dabā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl