Lietuvas mežos parādījušies plēsīgie šakāļi

0 Komentāru
Lietuvas mežos parādījušies plēsīgie šakāļi
FOTO: Flickr

Latvijā no mežiem uz pilsētu aizvien biežāk nāk mežacūkas, bet Lietuvā sākuši parādīties šakāļi. Šis siltzemju plēsoņa manīts kādas privātmājas pagalmā.Pētnieki pieļauj, ka visā Baltijā šo dzīvnieku populācija pieaug. 

Šakāļi Baltijas valstīs ir invazīva suga. Lietuviešu mediji vēsta, ka šo šeit neierasto dzīvnieku savā pagalmā sastapuši arī Biržu iedzīvotāji.

Turpat netālu, kādā pamestā mājā, atrasta arī šakāļa ala. Vides speciālisti gan brīdina, ka šis dzīvnieks var būt bīstams.

Lietuvieši tāpēc jau papildinājuši medību noteikumus, kas tagad ļauj šakāļus medīt visu cauru gadu. Mednieki to raksturo kā viltīgu un nekaunīgu dzīvnieku. Kurš turklāt – labi vairojās. Latvijā šakāļi jau manīti pagājušajā gadā. Pēc lietuviešu aplēsēm, Latvijā varētu būt kādi astoņi šakāļi, bet Igaunijā – četri.

Pašlaik tiek minētas divas versijas par šakāļu invāziju. Tie iespējams migrējot no Ukrainas – labāku teritoriju un ēdamā meklējumos. Bet pastāv arī iespēja, ka šie dzīvnieki tikuši audzēti nebrīvē un tad kaut kādā veidā nokļuvuši dabā.

0 Komentāru