Lietuvas karakuģis Baltijas jūras dzelmē atradis pazudušo lidmašīnu An-2

0 Komentāru
Lietuvas karakuģis Baltijas jūras dzelmē atradis pazudušo lidmašīnu An-2
Foto: LETA

Lietuvas karaflotes kuģis Kuršis M-54 otrdienas pēcpusdienā Baltijas jūras dzelmē atradis sestdienas vakarā pazudušo Lietuvas civilo lidmašīnu An-2.

Lidmašīna atrasta aptuveni 700 metru attālumā no pēdējās pozīcijas, kuru bija fiksējis Zviedrijas radars, kura datus bija nodevis Zviedrijas glābšanas koordinācijas centrs, paziņoja Aizsardzības ministrija. Lidmašīna atrasta jūras dzelmē 124 metru dziļumā.

Lidmašīnu apskatījusi Kuršis M-54 videokamera un konstatēts, ka tās borta numurs atbilst meklētā lidaparāta numuram. Turpinās abu pazudušo pilotu meklēšana, kuru tuvinieki informēti par lidmašīnas atrašanu.

Lidmašīna An-2 bija ceļā no Gēteborgas uz Klaipēdu. Piloti pēdējo reizi sazinājušies ar Palangas lidostu sestdien plkst.16.16. Bija paredzēts, ka lidmašīna ieradīsies Klaipēdas lidostā plkst.17.20. Kāpēc lidmašīna pazudusi, joprojām nav zināms.

Pilotiem Ādolfam Mačulim un Alvidam Selmistraitim bijusi 40 gadu darba pieredze, apliecināja lidsabiedrības Klaipedos Avialinijos direktors Viktors Šišņauskis.

0 Komentāru