Komentāri
Lietuvas iedzīvotāji bažījās, ka pievienojoties eirozonai Lietuva zaudē daļu no identitātes
FOTO: LETA

Jaunais gads skaļi tika sagaidīts arī Lietuvā, kur vienlaikus tika atzīmēta valsts pievienošanās eirozonai. Tomēr valsts iedzīvotāju vidū nav vienprātības par to, vai atteikšanās no lita ir laba ideja. 

Lietuva ir pēdējā no Baltijas valstīm, kas pievienojas eirozonai un tuvākajā laikā – arī pēdējā, jo atlikušās Eiropas Savienības valstis no eiro ieviešanas šķir kā minimums divi gadi. Pirmais, Jaungada naktī notikušajā svinīgā ceremonijā izņēma 10 eiro naudaszīmi no bankomāta, bija Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Eiro būs mūsu garantija gan ekonomiskai gan politiskai drošībai. Tas ļaus mums ātrāk attīstīt dinamisku ekonomiku kas radīs jaunas darbavietas, cels ienākumus. Es esmu pārliecināts, ka mēs stiprināsim eirozonas valstu ģimeni,” norādīja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Svinīgajā ceremonijā Ģedimina prospektā eiro banknotes izņēma arī pārējie ceremonijas dalībnieki – to vidū Igaunijas valdības vadītājs Tāvi Reivass un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs.

Lietuva eiro ieviešanu atzīmējusi ar vērienīgiem pasākumiem visā valstī, lielo pilsētu iedzīvotāji un ciemiņi varēja piedalīties dažādos ar eiro saistītos interaktīvos pasākumos un sacensībās, pat tiekot pie balvām.

Tomēr Lietuvas iedzīvotāju vidū nav vienprātības par eiro – aptaujas liecina, ka puse no apmēram 3 miljoniem iedzīvotāju nedomā, ka atteikšanās no nacionālās valūtas – lita – ir laba ideja. Gandrīz divas trešdaļas iedzīvotāju bažījas, ka pievienojoties eirozonai Lietuva zaudē daļu no savas identitātes. Vēl vairāk iedzīvotāju ir pārliecināti, ka līdz ar eiro ieviešanu viss kļūs dārgāks.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl