Lietuvas iedzīvotāji bažījās, ka pievienojoties eirozonai Lietuva zaudē daļu no identitātes

0 Komentāru
Lietuvas iedzīvotāji bažījās, ka pievienojoties eirozonai Lietuva zaudē daļu no identitātes
FOTO: LETA

Jaunais gads skaļi tika sagaidīts arī Lietuvā, kur vienlaikus tika atzīmēta valsts pievienošanās eirozonai. Tomēr valsts iedzīvotāju vidū nav vienprātības par to, vai atteikšanās no lita ir laba ideja. 

Lietuva ir pēdējā no Baltijas valstīm, kas pievienojas eirozonai un tuvākajā laikā – arī pēdējā, jo atlikušās Eiropas Savienības valstis no eiro ieviešanas šķir kā minimums divi gadi. Pirmais, Jaungada naktī notikušajā svinīgā ceremonijā izņēma 10 eiro naudaszīmi no bankomāta, bija Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

”Eiro būs mūsu garantija gan ekonomiskai gan politiskai drošībai. Tas ļaus mums ātrāk attīstīt dinamisku ekonomiku kas radīs jaunas darbavietas, cels ienākumus. Es esmu pārliecināts, ka mēs stiprināsim eirozonas valstu ģimeni,” norādīja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Svinīgajā ceremonijā Ģedimina prospektā eiro banknotes izņēma arī pārējie ceremonijas dalībnieki – to vidū Igaunijas valdības vadītājs Tāvi Reivass un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs.

Lietuva eiro ieviešanu atzīmējusi ar vērienīgiem pasākumiem visā valstī, lielo pilsētu iedzīvotāji un ciemiņi varēja piedalīties dažādos ar eiro saistītos interaktīvos pasākumos un sacensībās, pat tiekot pie balvām.

Tomēr Lietuvas iedzīvotāju vidū nav vienprātības par eiro – aptaujas liecina, ka puse no apmēram 3 miljoniem iedzīvotāju nedomā, ka atteikšanās no nacionālās valūtas – lita – ir laba ideja. Gandrīz divas trešdaļas iedzīvotāju bažījas, ka pievienojoties eirozonai Lietuva zaudē daļu no savas identitātes. Vēl vairāk iedzīvotāju ir pārliecināti, ka līdz ar eiro ieviešanu viss kļūs dārgāks.

0 Komentāru