Lietuvas Banka aizliedz ātro kredītu uzņēmumam 4finance izsniegt kredītus

1 komentārs
Lietuvas Banka aizliedz ātro kredītu uzņēmumam 4finance izsniegt kredītus
FOTO: LETA

Lietuvas Banka aizliegusi lielākajai Lietuvā strādājošajai ātro kredītu kompānijai 4finance nodarboties ar kredītu izsniegšanu. Pati kompānija paziņojusi, ka turpinās darbību, nododot savus zīmolus citam uzņēmumam.

Kompānija, kas ar Latvijas kompānijas 4finance starpniecību pieder pie Luksemburgā reģistrētās starptautiskās finanšu grupas 4finance Holding S.A. un izmanto zīmolus SMSCredit un Vivus, svītrota no publiskā patēriņa kredītu izsniedzēju saraksta saistībā ar virkni pārkāpumu.

“Esam noteikuši stingrākās likumos paredzētās sankcijas par vairākkārtējiem tiesību aktu pārkāpumiem un uzraudzības institūciju izteikto aizrādījumu ignorēšanu. Lielākā tirgus dalībnieka bezatbildīgajai rīcībai, kredītu izsniegšanā pārkāpjot tiesību aktus, nav attaisnojuma – šie pārkāpumi grauj uzticēšanos finanšu sistēmai, tās dalībniekiem, tādēļ iecietības pret tiem nav un nebūs,” paziņojumā presei norādījis Lietuvas Bankas Uzraudzības dienesta direktors Vītauts Valvonis.

Lietuvas Bankas lēmums stāsies spēkā piektdien pusnaktī. Kompānija var pārsūdzēt to tiesā.

Lietuvas Banka akcentē, ka uzņēmuma klientu situācija nemainās – līgumi paliek spēkā un uzņēmums ir tiesīgs pabeigt to izpildi.

Tikmēr pati kompānija paziņojusi, ka nedomā pārtraukt darbību, bet gatavojas savus zīmolus, interneta vietnes un sistēmas nodot citam patēriņa kredītu uzņēmumam.

1 komentārs