Lietuva uzņem afgāņu tulkus un viņu ģimenes

1 komentārs
Lietuva uzņem afgāņu tulkus un viņu ģimenes
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (REUTERS/SCANPIX)

Lietuvā ar divām lidmašīnām trešdien, 25.augustā, nogādāti afgāņu tulki, kas savulaik sadarbojušies ar Lietuvas karavīriem Afganistānā, kā arī viņu ģimenes locekļi, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Lietuvas valdība vakar nolēma, ka uzņems līdz 200 Afganistānas pilsoņus, viņu vajadzību nodrošināšanai atvēlot 600 000 eiro. Tā ir provizoriska summa, kas segs afgāņu izmitināšanas un uzturēšanas izmaksas līdz brīdim, kamēr viņiem tiks piešķirts bēgļa statuss. Līdz vakardienai Lietuvā nogādāti 170 cilvēki no Afganistānas.

Andrius Bautronis, Raseiņu mērs

“Operācija ir gandrīz galā. Tuvākajās dienās visi šie cilvēki radīs mājvietu Lietuvā. Ja ne Lietuvā, tad Eiropā.”

Daļa no evakuētajiem afgāņiem tiek izmitināti Raseiņu rajonā.

Arvīds Anušausks, Lietuvas aizsardzības ministrs

“Es saņemu daudz ziņu, zvanu ar jautājumiem ”Kā varam palīdzēt?. Vai ir iespējams dot apģērbus, medikamentus, mājsaimniecības lietas”. Ja būs nepieciešams, mēs pieņemsim šo cilvēku palīdzību, bet patlaban mēs esam gatavi piešķirt afgāņiiem visu nepieciešamo, tostarp apģērbu.” 

Evakuētie afgāņi bēgļa statusu varētu saņemt mēneša laikā. Tā paziņojušas Lietuvas varas iestādes.

Laikā no 2002. līdz 2021.gadam Afganistānā dienējuši aptuveni 5000 Lietuvas karavīru, darba līgumi Lietuvas Bruņotajiem spēkiem bijuši noslēgti ar 115 tulkiem, daļai no viņiem piešķirti Lietuvas valsts apbalvojumi.

1 komentārs