Galerija: Lietuvā un Polijā uzstādīti portāli jeb “digitālie tilti” iedzīvotāju savstarpējai saziņai reāllaikā

0 Komentāru
Galerija: Lietuvā un Polijā uzstādīti portāli jeb “digitālie tilti” iedzīvotāju savstarpējai saziņai reāllaikā
REUTERS/SCANPIX

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā un Polijas pilsētā Ļubļinā izveidoti portāli jeb cilvēku veidoti “digitāli tilti” to iedzīvotāju savstarpējai saziņai reāllaikā, lai palīdzētu uzturēt saikni pandēmijas laikā, vēsta ārvalstu mediji.

Projekta mērķis ir savienot cilvēkus un redzēt reāllaika notikumus citā pilsētā, neraugoties uz to, ka tā atrodas simtiem jūdžu attālumā, un “pārdomāt vienotības ideju”.

Idejas autori norāda, ka Covid-19 pandēmijas laikā pasaule ir bijusi slēgta, lai apturētu vīrusa pārnešanu un kavētu infekcijas izplatīšanos. Tas strauji attīstījis pasauli kā uz tehnoloģijām orientētu sabiedrību, kurā ikviens saziņai un informācijai paļaujas uz viedtālruņiem.

Portāli ir daļa no Polijas pilsētas kampaņas, kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkiem šīs pandēmijas laikā pārvarēt savstarpējo distancēšanos.

Abās pilsētās uzstādīts liels, apaļš ekrāns, kurā redzama otra pilsēta, kas atspoguļo reāllaika plūsmu no pilsētām, kas atrodas vairāk nekā 300 jūdžu attālumā.

Saskaņā ar “Go Vilnius” paziņojumu presei šis pasākums ir paredzēts, lai palīdzētu iedzīvotājiem “sazināties” ar citiem cilvēkiem no tuvējās pilsētas, un tas ir pasākums, kura mērķis ir radīt sajūtu, ka viņu vidū ir “portāls”, caur kuru iespējams ceļot uz citu vietu.

Šo pilsētu savstarpējā saistība atspoguļos sajūtu, kā satikt jaunus cilvēkus no citām pilsētām, bez vajadzības ceļot no vienas vietas uz otru un izvairoties no Covid-19 izplatīšanas riskiem.

Viļņas portāls atrodas pilsētas centrā, tieši pie dzelzceļa stacijas, kur simtiem cilvēku iet garām un var redzēt cilvēkus no citām pilsētām.

0 Komentāru