Lietuva svin Neatkarības atjaunošanas dienu

0 Komentāru
Lietuva svin Neatkarības atjaunošanas dienu
EPA/SCANPIX

Lietuva šodien svin Neatkarības atjaunošanas  dienu – 29. gadskārtu, kopš toreizējā Lietuvas Augstākā Padome jeb Atjaunotais Seims pieņēma aktu par valstiskās neatkarības atjaunošanu.

“Lietuvas Republikas Augstākā Padome, pauzdama tautas gribu, nolemj un  svinīgi pasludina, ka tiek atjaunota 1940.gadā svešu spēku apturētā Lietuvas valsts suverēno pilnvaru izpilde un no šā brīža Lietuva atkal  ir neatkarīga valsts,” teikts aktā “Par neatkarīgas Lietuvas valsts  atjaunošanu”, kas tika pieņemts vēlā 1990.gada 11.marta vakarā. Par šo  aktu toreiz balsoja 124 deputāti, bet seši parlamenta locekļi no  balsošanas atturējās.

Svētku pasākumi Viļņā sāksies ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa “Vēsts” Neatkarības laukumā iepretī Seima ēkai.

Plkst. 10.00 Lietuvas parlaments pulcējies vēsturiskajā 11.marta zālē uz  svinīgu sēdi, kas būs veltīta Neatkarības atjaunošanas dienai.

Pusdienlaikā Neatkarības laukumā tiks svinīgi uzvilkti triju Baltijas  valstu karogi. Pēc ceremonijas sāksies svētku gājiens, kurā piedalīsies  Lietuvas armijas Goda sardzes rota un Lietuvas Bruņoto spēku orķestris.

Viļņas iedzīvotāji un pilsētas ciemiņi aicināti piedalīties īpašā svētku gājienā, kopā ar  Lietuvas Strēlnieku savienības biedriem un skautiem  nesot no Seima ēkas līdz Katedrāles laukumam 400 metrus garu Lietuvas  karogu.

Plkst. 13.00 Viļņas katedrālē sākas Svētā mise, paužot pateicību Dievam par valstij dāvāto brīvību.

Šai dienā paredzētas arī bezmaksas ekskursijas pa skaistākajām Viļņas  vecpilsētas vietām, ko dažādās valodās vadīs gandrīz 40 pieredzējuši  gidi, un orientēšanās spēle “Pa neatkarības pēdām”.

Visi interesenti šai dienā varēs apmeklēt Seima ēku, kur paredzēti  koncerti, izstādes, radošās darbnīcas bērniem un dokumentālo filmu skate.

Plaši svētku pasākumi šai dienā notiks arī citviet Lietuvā.

0 Komentāru