1 komentārs

Šodien Lietuvā sācies skolotāju beztermiņa streiks, kurā iesaistīsies desmitā daļa visu Lietuvas skolu. Izglītības darbinieki pieprasa augstākas algas un iespēju pedagogiem pensionēties ātrāk, no 55 gadu vecuma. Ja prasības netiks apmierinātas, streiks varot ilgt pat divas nedēļas.

Pagājušajā mēnesī lietuviešu skolotāji bija sarīkojuši brīdinājuma streiku, un, lai pierādītu, ka nodomi bijuši nopietni, šodien uzsākts īstais streiks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akcijā iesaistījušās 120 skolas un ap 5 līdz 6 tūkstošiem pedagogu. Tā ir aptuveni desmitā daļa visu Lietuvas mācību iestāžu. Kulmināciju streiks sasniegs rīt, kad pie valdības ēkas Viļņā notiks plašs mītiņš, skolotājus atbalstot arī citu nozaru pārstāvjiem.

Skolotāju prasība ir atjaunot pirmskrīzes naudas apmēru, kas seko katram skolēnam, atdot agrāko bāzes atalgojumu mēnesī, kā arī ļaut skolotājiem pensionēties agrāk nekā citu profesiju pārstāvjiem, jau no 55 gadu vecuma.

Premjers par notiekošo pauž nožēlu.

Izglītības darbinieku pārstāvis valdību brīdinājis, ka streiks varot ilgt pat pusmēnesi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl