Komentāri
Lietuva rūpējas par valsts drošību un vēlas pagarināt obligāto iesaukšanu armijā
Foto: F64

Lietuvas Seimā iesniegts likumprojekts par obligātā iesaukuma pagarināšanu, saglabājot to arī 2020. un 2021. gadā.

Likumprojekts paredz, ka 2021. gadā kopējais dienējošo karavīru skaits būs vairāk nekā 31 000.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Lietuvas Seims pavasarī pieņēma likumu, kas paredz piecu gadu laikā ik gadu uz deviņiem mēnešiem iesaukt dienestā līdz 3500 cilvēkus, pirmkārt, brīvprātīgos, un vienīgi tad, ja viņu skaits nebūs pietiekams, iesaucot dienestā jauniešus vecumā no 19 līdz 26 gadiem.

Pirmajā gadā brīvprātīgo aktivitāte izrādījusies negaidīti augsta. Pašlaik Lietuvas Bruņotajos spēkos dienē aptuveni 8000 profesionālā dienesta karavīru, aptuveni 4500 brīvprātīgo un aptuveni 2100 obligātā dienesta karavīru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl