Lietuva piešķīrusi patvērumu afgānim, kurš strādājis par Lietuvas Bruņoto spēku tulku

Komentāri

Lietuva piešķīrusi patvērumu Afganistānas pilsonim, kurš agrāk strādāja par Lietuvas Bruņoto spēku tulku kara plosītajā Gouras provincē. Patvēruma lūgumu viņš paudis sociālajos tīklos, un Lietuvas iekšlietu ministrija nolēmusi to apmierināt.

22 gadus vecais Abduls Basirs jau ieradies Lietuvā un cer, ka drīz viņam varēs pievienoties arī sieva un meita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Video ar lūgumu pēc patvēruma Abduls Basirs nofilmējis vienā no bēgļu nometnēm Grieķijā. Turklāt pie lietuviešiem viņš vērsies, runājot skaidrā lietuviešu valodā, ko apguvis pirms četriem gadiem, strādājot par tulku Lietuvas kontingentam Afganistānā.

“Labdien visiem Lietuvā. Man ir lūgums Lietuvas prezidentei. Man ir vajadzīga palīdzība. Atrodos Grieķijā un šeit esmu vienīgais no Afganistānas. Kādreiz es strādāju kopā ar lietuviešiem un tagad lūdzu jums palīdzību, lai tiktu prom no šejienes. Es vēlos dzīvot Lietuvā,” – šādi lietuviešus uzrunāja Basirs.

Lietuvas varasiestādes lūgumu nekavējoties izvērtēja un, atzīstot, ka Basiram draud briesmas, uz piecām dienām piešķīra viņam Lietuvas vīzu. Trešdien, 6. aprīlī, viņš ieradās Viļņā.

“Es jūtos lieliski. Šī man ir brīnišķīga diena. Es jums visiem pateicos. Paldies, Lietuva!” kaimiņvalstij pateicas Basirs.

Basirs izteicis vēlmi tikties ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, kā arī atklāja, ka ceļš no Afganistānas līdz Grieķijai ildzis divus mēnešus, un, lai aizbēgtu, viņš kopumā iztērējis vairāk nekā piecus tūkstošus eiro.

Foto

“Pēc tam, kad Lietuva pabeidza militāro misiju Afganistānā, daudzi man jautāja: Basir , Tu strādāji kopā ar Lietuvas armiju, rietumu militāristiem, ko Tu tagad darīsi? To padzirdēja radikāļi un teroristi, kas man draudēja. Viņi gribēja mani nogalināt,” stāsta uzņemtais patvēruma meklētājs.

Tāpat viņš pauž, ka citu afgāņu bēgļu mērķis ir Vācija, taču viņa mērķis jau no paša sākuma bijis tieši Lietuva, jo viņš zina lietuviešu valodu.

“Mana ģimene – sieva un divus gadus vecā meitiņa joprojām atrodas Afganistānā. Es vēlos, lai arī viņas ir šeit. Es ceru, ka Lietuva ļaus viņām braukt. Briesmu dēļ viņa ir spiesta nepārtraukti bēguļot,” stāsta Basirs.

Tiesa gan, ka galīgais lēmums par bēgļa statusa piešķiršanu Abdulam Basiram vēl nav pieņemts.

Lietuvas armijas misija Afganistānā ilga no 2005. līdz 2013. gadam, kur tā vadīja Gouras provinces atjaunošanas vienību. Misiju noslēdzot atbildība par drošību tika nodota vietējo spēku rokās.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl