Lietuva piekrīt uzņemt 250 bēgļus

Komentāri
Lietuva piekrīt uzņemt 250 bēgļus
Foto: AFP/LETA

Lietuvas amatpersonas lēmušas, ka valsts divu gadu laikā būtu gatava uzņemt līdz 250 bēgļiem.

Valdības lēmumu jau apsveikusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Uzņemamo bēgļu skaits ir aprēķināts, ņemot vērā Lietuvas iedzīvotāju skaitu un iekšzemes kopproduktu (IKP).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš Lietuvas valdība apsvēra iespēju uzņemt tikai 50 bēgļus.

Lietuvas prezidente D. Grībauskaite norādīja, ka par bēgļu pārvietošanu plānots runāt Eiropas Savienības līderu samitā uzreiz pēc Jāņiem.

Vairums Eiropas valstu iebilst pret obligāto kvotu sistēmu. Saskaņā ar to bēgļus vienmērīgi izvietotu visās savienības valstīs. Atbilstoši šim plānam Latvijai būtu jāuzņem nedaudz vairāk par 7iem simtiem bēgļu.

Latvija nevēlas bēgļus uzņemt piespiedu kārtā, atzīst Kozlovskis

Bēgļu jautājumā Latvijas nostāja ir, ka mūsu valsts nevēlas piespiedu kārtā viņus uzņemt. Publiskā vidē izskanējušais skaitlis – 50 cilvēku – ir tikai Latvijas pašreizējā kapacitāte, raidījumā 900 Sekundes sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Jau ziņojām, ka maija beigās Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varētu būt jāuzņem 737 bēgļi. Kā liecina EK paziņojums, Latvijai no Itālijas būtu jāuzņem 310 bēgļu, bet no Grieķijas – 207. Tāpat Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļu no viņu mītnes zemēm. Paredzēts, ka dalībvalstis saņems 6000 eiro par katru personu, ko tās uzņems savā teritorijā.
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl