Lietuvā piedzimis pirmais zīdainis, kurš inficēts ar Covid-19

46 komentāri
Lietuvā piedzimis pirmais zīdainis, kurš inficēts ar Covid-19
ANDREJS TERENTJEVS, F64

Šauļu slimnīcā pasaulē nācis Lietuvā pirmais ar Covid-19 inficētais jaundzimušais, vēsta portāls tv3.lt.

“Šobrīd ir zināms, ka bērna stāvoklis ir labs, viss ir kārtībā,” portālam apstiprināja Republikāniskās Šauļu slimnīcas vadītājs Remigijus Mažeika.

Zināms, ka saslimšana ar Covid-19 apstiprināta arī bērna mātei. Kā norāda Mažeika, cik viņam zināms, šis ir pirmais gadījums Lietuvā, kad saslimšana ar Covid-19 konstatēta jaundzimušajam.

Mazuļai mātei Covid-19 atklāts vien slimnīcā. Kā norāda slimnīcas Jaundzimušo nodaļas koordinatore Vaida Aleksandravičiene, sievietei koronavīrusa simptomi nav konstatēti.

Šauļu slimnīcā Covid-19 testi tiek veikti visām dzemdētājām, un šis nav pirmais gadījums, kad saslimšana konstatēta grūtniecei. Taču saslimšana ar Covid-19 līdz šim nevienam jaundzimušajam netika konstatēta.

Ar Covid-19 inficētais zīdainis piedzimstot izskatījies vesels, par viņa veselību sākotnēji bažu nebija. Pirmajā diennaktī slimnīcas darbiniekiem bažas radījis tas, ka bērnam uztūcis deguns, mazliet bijušas iesnas.

“Turpmākās divas diennaktis pastiprināti novērojām mazuļa veselības stāvokli. Īpaši elpceļu funkcijas. Ik pēc astoņām stundām novērtējām veselības stāvokli. Par laimi, nopietnu komplikāciju un problēmu nebija. Trešajā dienā bērna veselības stāvoklis jau bija stabils,” stāsta Aleksandravičiene.

Šobrīd zināms, ka zīdainis jau ir mājās – četru dienu vecumā mazulis no ārstniecības iestādes izrakstīts.

Kā iepriekš ziņots, Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1935 cilvēkiem un reģistrēti 24 jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19.