Lietuvā pieaug bažas par migrantu plūsmu pāri Baltkrievijas robežai

0 Komentāru
Lietuvā pieaug bažas par migrantu plūsmu pāri Baltkrievijas robežai
AFP/SCANPIX

Lietuvā arvien bažīgāk raugās uz robežu ar Baltkrieviju, norādot uz baltkrievu robežsardzes palīdzību migrantiem mēģinājumos iekļūt Eiropas Savienībā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

To apliecina arī Lietuvas publiskotie novērošanas video materiāli. Lietuvas amatpersonas pauž arī aizdomas, ka pastāv saistība starp vairākiem starptautiskiem lidojumiem uz Minsku un migrantu grupām, kas cenšas iekļūt Lietuvā. Vienlaikus Lietuvas amatpersonas uzsver, ka situācija tiek kontrolēta – pat, ja migrantiem izdodas šķērsot Lietuvas robežu, viņus aiztur.

Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Laurins Kasčuns

“Acīmredzot, šī informācija arī sasbiegusi Sīriju un Irāku. Tā vietā, lai baudītu Rietumeiropas brīnišķīgos labumus, jums var nākties lūgt patvērumu ne tajos labākajos apstākļos Lietuvas Republikā.”

Lietuvas robežsardzei izdevies aizturēt deviņu irākiešu grupu, kas ar baltkrievu palīdzību mēģinājuši iekļūt Lietuvā.

Lietuva arī vērsusies Eiropas robežsardzes aģentūrā, kas solījusi palīdzību un no jūlija sargāt Eiropas Savienības ārējo drošību, turp dosies arī citu valstu robežsargi.

Lietuva ir devusi patvērumu vairākiem Baltkrievijas opozīcijas līderu, tostarp Svjatlanai Cihanouskai. Lietuvas un Baltkrievijas robeža kopumā ir 680 kilometri

Jau ziņots, ka Aleksandrs Lukašenko pēc nesen ieviestajām sankcijām jau draudēja, ka palīdzēs pārpludināt Eiropu ar migrantiem un narkotikām.

0 Komentāru