Komentāri
Lietuva paziņojusi par Vācijas gatavību vadīt NATO bataljona izveidi Lietuvā
FOTO: LETA

NATO spēku pastiprināšana Baltijas valstīs – cik tā ir reāla un kā tā var ietekmēt NATO un Krievijas attiecības? Šāds jautājums aktualizējies pēc tam, kad Lietuva paziņojusi par Vācijas gatavību vadīt NATO bataljona izveidi Lietuvā.

Par to pavēstījis Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks, atsaucoties uz savu Vācijas kolēģi Urzulu fon der Leienu:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautājumus par vairāku NATO bataljonu grupu klātbūtni skatīs NATO aizsardzības ministri jūnijā, bet gala lēmumi par to tiks pieņemti NATO samitā Varšavā, kas notiks jūlija sākumā. Tipiskā Vācijas armijas bataljonā ir 1000 karavīru.

Latvijas ārpolitikas eksperts Andris Sprūds gan ir skeptisks, vērtējot, vai Vācija tiešām ir gatava tik lielu spēku sūtīt uz Lietuvu, jo militārajos jautājumos Vācija līdz šim ir bijusi ļoti piesardzīga.

”Es būtu piesardzīgs par to, cik tas vācu kontingents šeit varētu būt liels. Es domāju 1000 karavīri – tas ir vēlamais, ko mēs varbūt ļoti vēlētos Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, bet bataljons var būt arī vairāki simti. Bet tas būs atkarīgs no NATO lēmuma, pagaidām NATO lēmuma nav,”pauž Sprūds.

Kā norāda izdevums Spiegel.de, piedāvājumus par papildspēku dislocēšanu Lietuvā kanclere Angela Merkele Vācijas partnerēm NATO šīs nedēļas sākumā izklāstījusi slēgtajā minisamitā Hannoverē, kurā līdz ar viņu piedalījās ASV, Francijas, Itālijas un Lielbritānijas līderi.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl