Lietuvā pagarina karantīnu līdz jūnija beigām un atvieglo ierobežojumus

0 Komentāru
Lietuvā pagarina karantīnu līdz jūnija beigām un atvieglo ierobežojumus
TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Lietuvas valdība 26. maijā pagarināja valstī Covid-19 dēļ noteikto karantīnu vēl par mēnesi – līdz jūnija beigām, taču nolēma mīkstināt ierobežojumus.

Karantīna pagarināta līdz 30. jūnijam.

Ierobežojumu atvieglojumi stāsies spēkā 1. jūnijā.

Pašlaik restorānu, kafejnīcu un bāru āra terases jāslēdz plkst. 22.00, bet nākammēnes tās drīkstēs strādāt līdz plkst. 24.00. Būs atļauts arī apkalpot iekštelpās tos klientus, kuriem ir “iespēju pases”. Tādas Lietuvā tiek izmantotas kopš šīs nedēļas, un tās apliecina, ka cilvēks ir vakcinēts pret Covid-19, pārslimojis šo slimību vai arī viņam nesen bijis negatīvs koronavīrusa testa rezultāts.

Naktsklubiem, kas slēgti kopš novembra, būs atļauts strādāt no plkst. 7.00 līdz 24.00, taču arī tos drīkstēs apmeklēt tikai tie, kuriem ir “iespēju pases”.

Tiks samazināti ierobežojumi publiskiem pasākumiem. Brīvdabas pasākumos drīkstēs piedalīties neierobežots cilvēku skaits, bet pasākumos iekštelpās – 250 cilvēki. Taču, ja organizatori pasākumos telpās ielaidīs tikai tos, kuriem ir iespēju pases, tad tos drīkstēs apmeklēt līdz 2000 cilvēkiem.

Iekštelpās privātos pasākumos būs atļauts pulcēties līdz desmit cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām, taču neierobežotam skaitam cilvēku, ja viņi ir tikai no divām mājsaimniecībām.

Pērn 7. novembrī Lietuvā ieviestā karantīna iepriekšējā reizē tika pagarināta līdz 31. maijam, tās režīms pakāpeniski tiek atvieglots.

Pēc Statistikas departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Lietuvā ir 393,9.
0 Komentāru