Komentāri
Lietuvā notiek Seima vēlēšanas; iedzīvotāji cer uz pozitīvām pārmaiņām
AP/Scanpix

Lietuvā svētdien, 9. oktobrī, notiek Seima vēlēšanas.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka pēc partiju sarakstiem visvairāk balsu – apmēram 12 līdz 17% – varētu iegūt premjerministra Aļģirda Butkeviča Sociāldemokrātu partija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otro vietu prognozē uzņēmēja Ramūna Karbauska vadītajai Zemnieku un zaļo savienībai, kas varētu saņemt 12 līdz 14% balsu.

Šī partija pašreizējā parlamenta sastāvā ir pārstāvēta tikai ar vienu deputātu un ir opozīcijā. Gaidāms, ka trešajā vietā būs bijušā eirodeputāta Gabriela Landsberģa vadītā opozīcijas partija Tēvzemes savienība – Lietuvas  kristīgie demokrāti, kurai prognozē 10 līdz 13% balsu.

Vēlētāji cer, ka jaunā valdība nesīs pozitīvas pārmaiņas.

Pirms desmit gadiem Lietuvā bija 3,3 miljoni iedzīvotāju, tagad tikai 2,9 miljoni jo liela daļa ir aizbraukuši meklēt laimi uz bagātākām Eiropas savienības valstīm.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl