Lietuva koronavīrusa krīzes seku mazināšanai aizņemsies 1,5 miljardus eiro

4 komentāri
Lietuva koronavīrusa krīzes seku mazināšanai aizņemsies 1,5 miljardus eiro
AFP/SCANPIX

Lietuva no starptautiskajām finanšu institūcijām aizņemsies 1,5 miljardus eiro, lai nodrošinātu valsts kases likviditāti koronavīrusa krīzes apstākļos.

Eiropas Investīciju banka Lietuvai aizdos 700 miljonus eiro, bet Ziemeļu Investīciju banka un Eiropas Padomes Attīstības banka – katra pa 400 miljoniem eiro.

“Pasaulē mūs novērtē par uzticamu un ļoti atbildīgu valsts finanšu pārvaldību. Ir pienācis laiks to izmantot Lietuvas iedzīvotāju labā. Esmu parakstījis ar starptautiskajām finanšu institūcijām 1,5 miljardus eiro vērtu aizdevuma līgumu ar pievilcīgiem noteikumiem,” paziņojumā presei norādījis Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka.

Līgumu par 700 miljonu eiro aizdevumu ar Eiropas Investīciju banku Lietuvas Finanšu ministrija parakstījusi pirmdien. Galīgais aizdevuma termiņš un procentu likme būs atkarīga no situācijas kapitāla tirgos.

Ar Eiropas Padomes Attīstības banku Lietuva noslēgusi divus līgumus 2019.gada jūnijā un 2020.gada martā – katru par 100 miljoniem eiro. Šo aizdevumu summu plānots palielināt līdz 400 miljoniem eiro.

Ar Ziemeļu Investīciju banku aizvadītajā piektdienā parakstīts līgums par aizdevumu 400 miljonu eiro apmērā uz desmit gadiem ar mainīgu procentu likmi.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Kā ziņots, marta vidū Lietuvas valdība apstiprināja pasākumu plānu ekonomikas stimulēšanai un jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 seku mazināšanai, paredzot iespēju papildus aizņemties piecus miljardus eiro.

17.martā Lietuvas Seims pieņēma grozījumus šā gada budžeta likumā, paaugstinot pieļaujamos valsts aizņemšanās “griestus” no 904,6 miljoniem līdz 5,4 miljardiem eiro, lai kompensētu paredzamo valsts ieņēmumu kritumu un mīkstinātu sekas, ko uz Lietuvas ekonomiku atstās  Covid-19 izraisītā krīze.
4 komentāri