Lietuvā ierodas pirmie sabiedroto spēki! Latvijā ierašanās plānota līdz jūnijam

0 Komentāru

Lietuvā vakar ieradušies pirmie sabiedroto spēki – beļģu un vācu karavīri. Atgādinām, ka pavisam katrā no Baltijas valstīm izvietos 1200 karavīru lielus bataljonus. To pārvietošanai jānoslēdzas līdz jūnijam.

Klaipēdā vakar piestāja prāmis ar pirmajiem simts beļģu karavīriem un aptuveni sešdesmit tehnikas vienībām. Vienlaikus Viļņas lidostā nolaidusies lidmašīna ar vācu virsniekiem, kuru vidū bija arī jaunā bataljona vadība.

Pavisam 1200 karavīru lielo bataljonu Lietuvā veidos vācu, beļģu, holandiešu un norvēģu karavīri, un to komandēs Vācija.

Mēs esam šeit, lai piedalītos NATO mācībās. Kopā ar Vācijas un Nīderlandes spēkiem nodrošināsim Lietuvas valsts stabilitāti.

Karavīri tiks izvietoti valsts vidienē, Ruklā. Lietuvas bruņotie spēki sabiedrotos sagaidījuši ar prieku.

Krievijas agresija Ukrainā un Krimas aneksija mainījusi drošības situāciju Eiropā. Atbildot uz to, 2016. gada Varšavas samitā sekoja lēmums palielināt NATO klātbūtni Austrumu pierobežā. Man aiz muguras jūs redzat, ierodamies pirmo bataljonu ar Beļģijas bruņoto spēku karavīriem.

Līdzīgi NATO bataljoni līdz jūnijam tiks pārvietoti arī uz Latviju un Igauniju. Pie mums pārsvarā atradīsies kanādieši, pie igauņiem – franči un dāņi.

Šajās dienās Polijā arī sākušās starptautiskas militārās mācības ar nepilnu 5000 karavīru iesaisti. Bet Varšavā šonedēļ notiek taktiskā militārā spēle, kurā vien nedaudz vairāk par desmit militārpersonām imitē Krievijas agresiju Baltijā un Polijā, lai pārbaudītu, kā tāda scenārija gadījumā tiktu īstenoti NATO aizsardzības plāni.

0 Komentāru