Lietuvā iereibis vīrietis mēģinājis iekļūt lielveikalā ar svešu Covid-19 sertifikātu; viņam var draudēt arī cietumsods

5 komentāri
Lietuvā iereibis vīrietis mēģinājis iekļūt lielveikalā ar svešu Covid-19 sertifikātu; viņam var draudēt arī cietumsods
ZUMAPRESS/SCANPIX

Lietuvā, kur ieeja lielveikalos iespējama tikai ar Covid-19 sertifikātu, kāds vīrietis reibumā mēģinājis iekļūt ar cita cilvēka pasi, vēsta portāls “TV3.lt”.

Jau vēstīts, ka Latvijas kaimiņos pusotru nedēļu ir spēkā jauna kārtība, proti, lielveikalos, kur platība pārsniedz 1500 kvadrātmetru, ieeja ir iespējama, tikai uzrādot Covid-19 sertifikātu, jeb tā saucamo “Iespēju pasi”. No tā izriet, ka nevakcinētajiem iedzīvotājiem ir liegts apmeklēt lielos tirdzniecības centrus.

Kā ziņo “TV3.lt”, tad iepriekš bijušas epizodes, kad cilvēki konfliktē ar apsargiem par iekļūšanu veikalā. Trešdienas vakarā kāds iereibis 43 gadus vecs vīrietis uzrādījis apsargiem citas personas Covid-19 sertifikātu.

Saistībā ar šo gadījumu uzsākta izmeklēšana par to, kā minētais vīrietis ticis pie cita cilvēka “Iespēju pases”. Saskaņā ar Lietuvas likumdošanu par svešas personas dokumentu izmantošanu var draudēt arī cietumsods.

Tikmēr situācija saistībā ar vīrusa izplatību kaimiņvalstī turpina pasliktināties – aizvadītajā diennaktī inficēšanās apstiprināta vēl 1486 cilvēkiem un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi vēl 15 cilvēku dzīvības.

5 komentāri