Lietuvā ielikta simboliska sliede dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošanai

1 komentārs
Lietuvā ielikta simboliska sliede dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošanai
Ilustratīvs foto: Evija Trifanova/LETA

Lietuva spērusi soli pirms 10 gadiem nojauktā dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošanai.

Svinīgā ceremonijā Lietuvas dzelzceļa uzņēmuma un sliežu atjaunošanā ieinteresētā Polijas naftas koncerna “Orlen” pārstāvji ieklāja simbolisku sliedes posmu.

Atgādinām, ka Eiropas Komisija (EK) pērn oktobrī Lietuvas dzelzceļam piesprieda 28 miljonu eiro sodu, jo uzskatīja, ka, nojaucot sliedes uz Reņģi un tādējādi izslēdzot iespēju saņemt Latvijas dzelzceļa pakalpojumus, tika ierobežota konkurence. Lietuvas valdība apņēmusies sliedes atjaunot līdz nākamā gada beigām.

Sākotnēji lēsts, ka sliežu atjaunošana varētu izmaksāt aptuveni 20 miljonus eiro, bet šobrīd saskaņā ar “Lietuvos geležinkeliai” aplēsēm paredzamās izmaksas samazinātas līdz 10 miljoniem.

Dzelzceļa posms starp “Orlen Lietuva” piederošo Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu Lietuvā un Reņģi Latvijā negaidīti tika slēgts 2008. gadā, to skaidrojot ar sliežu ceļa slikto stāvokli un steidzamu remontdarbu nepieciešamību, bet EK atzina par pamatotiem “Orlen Lietuva” argumentus, ka Lietuva tādējādi ierobežojusi uzņēmuma iespējas vest kravas uz Latvijas ostām.

1 komentārs