Lietuvā grasās piedāvāt samaksāt 100 eiro katram senioram par vakcinēšanos

0 Komentāru
Lietuvā grasās piedāvāt samaksāt 100 eiro katram senioram par vakcinēšanos
ITAR-TASS/SCANPIX

Lietuvā Covid-19 situācija ir gaužām drūma – 4. oktobrī vairāk nekā tūkstoš saslimušo, mirušo skaits iesniedzas otrajā desmitā, kā rezultātā kaimiņvalsts valdība ir gatava ķerties pie pēdējā salmiņa – atlīdzības par vakcinēšanos pret jauno koronavīrusu, ko sākotnēji varētu saņemt seniori, vēsta TV3 Ziņas.

100 eiro par poti – šādu piedāvājumu ierosinājusi Sociālās aizsardzības ministrija. Politiķiem Seimā iebildumu nav, opozīcija gan sūkstās, ka ideja ir nozagta – viņi to piedāvājuši jau sen.

Plānā pastāv vairāki noteikumi naudas saņemšanai.

Pabalsts pienāksies senioriem vecumā no 75 gadiem, kuri līdz šā gada septembrim vēl nav vakcinējušies, bet līdz decembra sākumam ir gatavi pabeigt pilnu potēšanās kursu. Proti, cilvēkiem doti divi mēneši laika.

Monika Navickiene, Lietuvas sociālās aizsardzības ministre

“Šis risinājums man nešķiet viegls, bet tas ir galējais solis, kā pamudināt cilvēkus vakcinēties. Ja runa ir par naudu, kas palīdzētu izglābt vairāk dzīvību, tad tā ir cena, ko valsts ir gatava maksāt.”

“Katrs priekšlikums mums šķiet izšķirošs, liktenīgs, tāds, kas visu atrisinās. Parasti viss, ko esam pieņēmuši par vakcinācijas veicināšanu, ir strādājis ar dažādām sekmēm. Bet vēl nav bijis tāda lēmuma, kas patiesi mainītu situāciju,” pauda Lietuvas veselības ministrs Arūns Duļķis.

Ministri lēš, ka valstī no nepilniem 300 000 senioru attiecīgajā vecuma grupā pēc 75 gadiem, aptuveni 80 000 nav vakcinēti. Protams, šī arī ir visneaizsargātākā grupa pret smagu slimības gaitu.

Vairāki Lietuvā uzrunātie seniori gan saka, ka jūtas aizskarti par šādu naudas dāļāšanu.

“Tās ir kā konfektes bērniem. Kura nauda tad tiek izsniegta? Mēs paši to naudu sagādājam,” norāda kāds iedzīvotāja.

“Man nevajag ne simt eiro, ne vairāk. Mūs nopērk!” pauž cits seniors.

Daļa vēl šaubās, vai vakcinēties vispār vajag.

“Var mani kārdināt ar daudz ko, bet tas nestrādās. Man ir daudz citu slimību, tādēļ negribu potēties. Diez vai vakcinēšos,” skaidro pensionāre Lietuvā Marite.

Lietuvas valdības piedāvājums valsts maciņam izmaksās gandrīz 30 miljonus eiro. Rīt, 5. oktobrī, jautājums valdības sēdes dienaskārtībā, galavārds būs jāsaka Seima deputātiem.

0 Komentāru