Komentāri

Lietuva svētdien vēlēs jauno Seimu. Paredzams, ka šobrīd valdošajiem sociāldemokrātiem būs grūti noturēt varu.

Premjera Aļģirda Butkeviča un viņa partijas popularitāte pirms rītdienas balsojuma ir sarukusi. Rezultātu arī ietekmēs partijas, kas balansē uz 5% robežas. No tā, vai un kuras iekļūs Seimā, atkarīgs, kāds būs lielo partiju spēku samērs. Pavisam uz varu pretendē 14 partiju saraksti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lietuvas prezidente savu balsi jau atdevusi iepriekšbalsošanā pirms trim dienām, tautas kalpiem veltot skarbus vārdus. “Pirmkārt, parlamenta deputātiem būtu vairāk jādomā par cilvēkiem, nevis savām kabatām. Viņiem vajadzētu mazāk zagt,” teica Grībauskaite.

Līdzīgi kā Grībauskaite, iepriekšbalsošanā Lietuvā nobalsojuši nepilni 100 000 vēlētāju, kas gan nav daudz – tikai 3,5% balsstiesīgajiem. Tas gan ir vairāk nekā vēlēšanās pirms četriem gadiem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl