Lietuva gatavojas eiro: iedzīvotāji vēlas palikt pie lita, taču skeptiķu ir maz

Komentāri
Lietuva gatavojas eiro: iedzīvotāji vēlas palikt pie lita, taču skeptiķu ir maz
Foto: Skirmante Balčiute, LNT Ziņas

Lai arī liela daļa lietuviešu gaidāmo pāreju no lita uz eiro negaida, pārliecinātu eiroskeptiķu Lietuvā ir maz, speciāli no Skaties.lv no Lietuvas ziņo žurnāliste Skirmante Balčiute.

Valūtas maiņu Lietuvā atbalsta vien 35% iedzīvotāju un 45% labāk paliktu pie lita, bet pārējiem nav viedokļa šajā jautājumā, atklāj jaunākie sabiedriskās domas dati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairākums iedzīvotāju eiro ieviešanu drīzāk uzskata par kaut ko dabisku un neizbēgamu.

Līdz eiro ieviešanai Lietuvā palicis vien pusotrs mēnesis. Šonedēļ valstī savu darbu beidz speciāls Eirobuss, kas 11 nedēļās apbraukāja 180 Lietuvas pilsētas un ciemus, iepazīstinot iedzīvotājus ar informāciju par eiro. LNT Ziņas Eirobusu
”noķēra” Birštonā.


Skirmante Balčiute, LNT Ziņu žurnāliste:

Līdzīgi kā citviet, arī šajā pilsētā vislielākās bažas iedzīvotājos par jaunu valūtu pauda jau cienījama vecuma cilvēki.

Eirobusa darbiniekiem bieži vien tiek lūgts nosaukt, cik pēc Jaunā gada maksās konkrētas preces eiro. Iedzīvotāji arī norāda uz to, ka neilgi pirms dubultās cenu atspoguļošanas perioda daudzas preces Lietuvā kļuva dārgākas.

Cenas Lietuvā gan litos, gan eiro ir jānorāda kopš 22. augusta.

FOTO: Birštonas pilsētā gatavojas eiro ieviešanai!

Vairāk par to, kā Lietuva gatavojas ieviest eiro, skatieties LNT raidījumā TOP 10 jau šo svētdien!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl