Lietuva ES digitālajam Covid-19 sertifikātam varētu pievienoties nākamnedēļ

0 Komentāru
Lietuva ES digitālajam Covid-19 sertifikātam varētu pievienoties nākamnedēļ
AP/SCANPIX

Lietuva Eiropas Savienības (ES) digitālajam Covid-19 sertifikātam varētu pievienoties no nākamās pirmdienas, trešdien, 2. jūnijā, paziņojusi Veselības ministrija.

Kā preses konferencē pastāstījusi veselības ministra vietniece Živile Simonaitīte, Lietuvas Reģistru centrs iecerējis, ka digitālo sertifikātu Lietuvā varēs izņemt un izmantot no 7. jūnija.

Paredzēts, ka visām ES un Šengenas zonas dalībvalstīm pie šīs sistēmas, kas atvieglos ceļošanu, būtu jāpievienojas līdz jūlijam.

Kā ziņots, gaidot ES līmeņa digitālo risinājumu, Lietuva kopš pagājušās nedēļas ieviesusi savu “iespēju pasi”, kas cilvēkiem pēc vakcinācijas pret Covid-19, negatīva testa vai šīs slimības pārslimošanas ļauj izmantot dažādus karantīnas ierobežojumu atvieglojumus.

ES digitālo sertifikātu cilvēki varēs izmantot ne tikai ceļošanai uz citām bloka dalībvalstīm, bet arī Lietuvas robežās, un tas sniegs tādas pašas priekšrocības kā “iespēju pase”. Tomēr iekšējai lietošanai arī turpmāk ieteicams izmantot tieši “iespēju pasi”, kuru ir vienkāršāk pārbaudīt, turklāt ES sertifikāta lietošanas noteikumi būs stingrāki, lai būtu iespējams izsekot no ārvalstīm ievestos inficēšanās gadījumus un samazināt vīrusa mutāciju ievešanas risku.

0 Komentāru