1 komentārs

Pagaidām visi iesaucamie Lietuvā ir brīvprātīgie. Pašlaik obligātajā dienestā dienē pirmie 1 100 karavīri, kuri dislocēti Klaipēdā, Marijampolē, Tauraģē un Viļņā. Līdz gada beigām armijā kopumā tiks iesaukti trīs tūkstoši karavīru. Tiek cerēts, ka arī pārējie dienēt atnāks paši, proti, pēc brīvprātības principa.

Pēc daļēja obligātā militārā dienesta atjaunošanas pavēstes par ierašanos armijā tika izsūtītas vairākiem tūkstošiem Lietuvas jauniešu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viktors Bagdons, Dragūnu bataljona komandieris: 

Ja ne pašus bruņotos spēkus stiprinām, tad mobilizācijas rezervi veidojam noteikti. Ja, nedod Dievs, pienāks tāda diena, kad vajadzēs aizstāvēt savu dzimteni ar ieroci, tad mums noteikti būs cilvēki, kas ir sagatavoti to darīt. Šodien es ļoti priecājos par to, ka bataljons 100% ir aizpildīts ar cilvēkiem, kuri to izvēlējās brīvprātīgi.

Sagatavotība – klibo; motivācija – nē

Kāda sabiedrība kopumā – tādi arī iesaucamie, saka Dragūnu bataljona komandieris Viktors Bagdons. Iesaucamajiem ir problēmas ar fizisko sagatavotību, kā arī ar iekļaušanos lielā kolektīvā. Tomēr komandieris akcentē, ka visi viņam uzticētie jaunieši obligātajā dienestā iestājās brīvprātīgi, tāpēc ir ļoti labi motivēti iemācīties karot. Komandieris ir pārliecināts: iesaucamie stiprina valsts aizsardzības spēkus.

Kopumā rotas komandieris ar pirmo jauniesaukto vilni ir apmierināts. Pavisam drīz jauniešus sašķiros pēc specializācijām. Viņi būs strēlnieki-snaiperi, ložmetējnieki un granānieki.

Doms Šimkūns, jauniesauktais no Viļņas:

Es atnācu uz šejieni tāpēc, ka gribēju nogaršot šo maizi. Tagad – šaubos. Lai paliktu šeit un būtu par karavīru – tas prasa uzdrošināšanos. Te ir daudzas nianses, kuras vajadzētu izvērtēt un pārdomāt. Tās ir ne tikai finanses un garantijas, bet arī laiks un atdošanās dzimtenei. Jo ģimenei un visam citam būs mazāk laika.

Savukārt jauniesauktā Greta Eidokute pēc obligātā dienesta grib palikt profesionālajā armijā.

Greta Eidokute, iesaucamā no Mažeiķiem: 

Prakse tiešām prasa daudz spēka. Ir pagrūti, vajag lielu pacietību. Taču tajā pašā laikā ir interesanti un motivējoši. Cenšamies kaut ko iemācīties. [..] Es daudz esmu domājusi par to, un, kad atnācu dienēt, manas cerības piepildījās. Es saņēmu to, ko gribēju. Mēs mācāmies aizstāvēt savu valsti.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl