Lietuvā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz 187, Igaunijā – 369

1 komentārs
Lietuvā Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis līdz 187, Igaunijā – 369
AP / SCANPIX

Pēc datiem otrdienas rītā, Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu diagnosticēta 187 cilvēkiem, paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā saslimuši jau 369 iedzīvotāji.

Salīdzinot ar pirmdienas pēcpusdienas datiem, Lietuvā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis par 27.

Kopš jaunā koronavīrusa izplatīšanās sākuma Lietuvā veiktas 2700 pārbaudes, lai noskaidrotu inficēšanos ar šo vīrusu.

Kā ziņots, Lietuvā konstatēts viens nāves gadījums ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 – 20. martā Ukmerģē mirusi gados veca sieviete.

No 16. marta, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, Lietuvā ieviesta karantīna. Lietuvas pilsoņiem aizliegts izbraukt no valsts, izņemot ārvalstīs strādājošajiem, kā arī aizliegts iebraukt lielākajai daļai ārzemnieku. Slēgta lielākā daļa veikalu, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas. Aizliegti visi publiskie pasākumi. Tiek ierobežota cilvēku plūsma sabiedriskajā transportā, pārtraukta starptautisko pasažieru vilcienu kustība.

Savukārt Igaunijā iepriekšējā diennaktī diagnosticēti 17 inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumi, līdz ar to kopējais valstī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis 369, otrdien paziņojis Veselības departaments.

No tiem, kuriem koronavīruss diagnosticēts pirmdien, pieci dzīvo Harju apriņķī, kas ietver galvaspilsētu Tallinu, pieci – Veru apriņķī, četri – Sāres apriņķī, viens – Tartu, viens – Vīlandē, bet par viena pacienta dzīvesvietu nav informācijas.

Kopš 31. janvāra Igaunijā veikta 4041 pārbaude, lai noteiktu inficēšanos ar jauno koronavīrusu.