Komentāri
Lietuva atzīta par pasaules labvēlīgāko valsti biznesa centru izaugsmei
FOTO: Flickr

Lietuva ieņēmusi pirmo vietu pasaules lielākās nekustamā īpašuma aģentūras Cushman & Wakefield izveidotajā reitingā pakalpojumu centriem piedāvāto biznesa apstākļu kategorijā, trešdien raksta Verslo Žinios, atsaucoties uz investīciju veicināšanas aģentūru Investuok Lietuvoje.

Šai kategorijā, kurā valstis tiek vērtētas pēc četriem kritērijiem – darbinieku piedāvājuma, uzņēmējdarbības vides, biznesa uzsākšanas ilguma un informācijas un sakaru tehnoloģiju infrastruktūras, Lietuva atstājusi aiz sevis Nīderlandi un Lielbritāniju, kas ierindojušās attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vispārējā indeksā Lietuva ir 11. vietā – augstākajā starp valstīm, kuras šogad pirmoreiz iekļautas biznesa pakalpojumu centralizācijas un pakalpojumu centru izvietojuma reitingā.

Kā norāda Cushman & Wakefield analītiķi, Lietuvas pievilcība būtiski pieaugusi vairāku pēdējo gadu laikā un no 2010. līdz 2013. gadam investīcijas biznesa pakalpojumu centru nozarē pieaugušas par 82%.

Aģentūras pārskatā uzsvērts, ka starptautiskās kompānijas Lietuvā īpaši piesaista lietuviešu darbinieku lieliskās angļu valodas zināšanas un pasaules līmeņa informācijas un sakaru tehnoloģiju infrastruktūra.

“Šie apstākļi noteikuši, ka Lietuvu izvēlas tādi pasaulē pazīstami zīmoli kā “Barclays” un “Western Union”,” atgādina analītiķi, piebilstot, ka Lietuva spēj nodrošināt labvēlīgākus apstākļus biznesa pakalpojumu centru izaugsmei nekā tās kaimiņvalstis.

“Lietuvas biznesa pakalpojumu tirgus stabili audzis no 2008. gada, bet investīcijas šajā sektorā no 2008. līdz 2013. gadam palielinājušās pat 14 reizes. Lai gan Lietuva šai nozarē nav jaunpienācēja, tās tirgus vēl aizvien nav tik pārsātināts kā dažās kaimiņvalstīs, tādēļ Lietuvā kompānijām ir labākas izaugsmes iespējas,” atzīmē Cushman & Wakefield.

Reitingā vērtētas 36 valstis visā pasaulē, kas izvēlētas, balstoties uz pasaules investīciju projektu datu bāzes fDiMarkets datiem atkarībā no tā, kuras valstis pēdējo triju gadu laikā līdz 2014. gada trešajam ceturksnim piesaistījušas visvairāk investīciju pakalpojumu centru nozarē. Ne Latvija, ne Igaunija šogad šajā indeksācijā nav iekļautas.

Pērn Cushman&Wakefield ierindoja Lietuvu trešajā vietā pasaulē ražošanas investīcijām labvēlīgāko valstu skaitā. Visstraujāk augošo tirgu kategorijā Lietuva apsteidza Bulgāriju, Čehiju, Ungāriju un Slovēniju.

Kā uzsvēris Investuok Lietuvoje investīciju attīstības departamenta direktors Justīns Paģiris, labvēlīgie uzņēmējdarbības apstākļi Lietuvai ļauj kļūt aizvien pamanāmākai pakalpojumu centru kartē.

“Kā liecina Eiropas Komisijas dati, gandrīz ikviens jauns profesionālis Lietuvā lieliski prot angliski, divas trešdaļas – krieviski, bet daži pakalpojumu centri Lietuvā savus klientus apkalpo pat 26 valodās. Valodu prasmes un augsta kompetence konkrētās jomās, piemēram, finansēs, tieslietās vai informācijas tehnoloģijās ir galvenā Lietuvas iezīme, kas piesaista ārvalstu investoru uzmanību,” viņš piebildis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl