Komentāri
Lietuva atvadās no litiem; jau pusnaktī valsts jaunā valūta būs eiro
FOTO: LETA

Vairs tikai dažas dienas ir atlikušas līdz visas trīs Baltijas valstis vienos kopēja valūta. Lietuva būs pēdējā no Baltijas valstīm, kas pirmajā janvārī pāries uz eiro.  Tas radīs vienotu tirgu ar vienotu valūtu, taču lietuviešiem būtisks ir arī stratēģiskais šī notikuma aspekts. Amatpersonas atzīst, ka tas ir papildu drošības garants un solis prom no Krievijas. 

48 stundu ilga gaidīšana uz Lietuvas-Kaļiņingradas robežas daudziem kalpo kā skaidrs atgādinājums kādēļ Lietuva jau pēc pāris stundām pievienosies eirozonai. Lietuva kļūs par pēdējo Baltijas valsti, kas pāries uz eiro. Līdzīgi kā Igaunija un Latvija, lietuvieši cer, ka eiro radīs investīcijām labvēlīgāku vidi un tas, savukārt, veicinās ekonomikas izaugsmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa daudzi bažījas, vai ceļš uz rietumiem vēl vairāk saniknos Krieviju. Sankcijas jau tagad ir smagi ietekmējušas Lietuvas piensaimniecību un Lietuvas kravas pārvadājumu biznesu. Uz Lietuvas-Kaļiņingradas robežas, vieglo automašīnu apjoms pēdējā mēnesī ir samazinājies 10 reizes. Tikai trīs auto vadītāji filmēšanas brīdī aukstumā gaidīja, kad tiks pie lētākās Kaļiņingradas degvielas.
Dažu stundu brauciena attālumā, Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Lietuvas Bankas vadītājs Vits Vasiļausks piekrīt, ka eiro ieviešana ir stratēģisks lēmums un solis prom no Krievijas.

Lietuvas Bankas vadītājs uzsver, ka Lietuva ir gatava eiro ieviešanai. Eiro monētu un banknošu sadale komercbankām ir pabeigta.

Priekšā stāv tikai pēdējo eiro sadale tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietām. Par “visnotaļ sekmīgu projektu” Vasiļausks nosaucis arī Lietuvas eiro monētu komplektu izplatīšanu iedzīvotājiem – līdz šim pārdoti aptuveni 800 000 komplektu un palikuši vēl tikai 100 000. Tas ir krietni vairāk nekā Latvijā, kur pirms eiro ieviešanas tika pārdots aptuveni 50% komplektu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl