Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 205 cilvēki; Igaunijā – septiņi jauni gadījumi

5 komentāri
Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 205 cilvēki; Igaunijā – septiņi jauni gadījumi
AFP/SCANPIX

Lietuvā pagājušajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 205 cilvēkiem, bet Igaunijā – septiņi jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, pirmdien paziņojuši abu valstu atbildīgie dienesti.

Inficēšanās ar šo vīrusu Lietuvā diagnosticēta kopumā 7726 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 3110 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī Lietuvā veiktas 3253 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 6,3% testu. Pavisam Lietuvā veiktas 893 014 analīzes.

Aizvadītajā diennaktī Lietuvā nav reģistrēts neviens Covid-19 izraisīts nāves gadījums, bet kopumā valstī slimība prasījusi 113 cilvēku dzīvības. Vēl 35 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Slimnīcās Lietuvā pašlaik ārstējas 229 Covid-19 pacienti, 20 no viņiem atrodas reanimācijas vai intensīvās terapijas nodaļās, deviņiem nepieciešama plaušu mākslīgā ventilācija, bet 87 cilvēku ārstēšanā tiek izmantotas skābekļa maskas, liecina šīs valsts Veselības ministrijas dati.

101 no jaunatklātajiem gadījumiem Lietuvā saistīts ar konkrētiem slimības perēkļiem, vēl 45 cilvēki inficējušies saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, trijos gadījumos vīruss ievests no ārzemēm – Lielbritānijas un Ukrainas, bet 56 gadījumos inficēšanās apstākļi nav noskaidroti, liecina Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) dati.

Gandrīz pussimts jauno inficēšanās gadījumu Lietuvā ir saistīti ar slimības uzliesmojumu izglītības iestādēs. Vīruss izplatījies arī slimnīcās, aprūpes iestādēs un privātuzņēmumos. Atsevišķi jauni gadījumi atklāti saistībā ar infekcijas perēkļiem policijā un Bruņotajos spēkos.

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 19.oktobrī Lietuvā ir 87,4.

Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta septiniem cilvēkiem, pirmdien paziņojis tās Veselības departaments.

Līdz ar to apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 4085, bet 2404 cilvēkam apstiprināta atveseļošanās.

Igaunijā kopumā veikti 243 339 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 680 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 1% visu analīžu.

No septiņiem jaunatklātajiem gadījumiem četros gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, vienā gadījumos inficējusies persona atgriezusies no Lielbritānijas, bet par abiem pārējiem gadījumiem pagaidām nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 68 cilvēki.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 19.oktobrī Igaunijā ir 35,29.