Lietuvā apstiprināti vēl divi saslimšanas gadījumi ar “Covid-19”

3 komentāri
Lietuvā apstiprināti vēl divi saslimšanas gadījumi ar “Covid-19”
Ilustratīvs foto. (ANDRIUS UFARTAS, F64)

Lietuvā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” diagnosticēta vēl diviem cilvēkiem, tādējādi kopējais saslimušo skaits valstī sasniedzis trīs, trešdien paziņojis Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga.

Viņš pastāstīja žurnālistiem, ka otrdienas vakarā “Covid-19” konstatēta laulātajam pārim no Kauņas. Vīrs dzimis 1980. gadā, bet sieva – 1985. gadā.

“Viņi bija Ziemeļitālijā, slēpoja no 29. februāra līdz 6. martam,” teica Verīga, piebilstot, ka abi laulātie atgriezušies Lietuvā ar savu automobili sestdien, 7. martā.

Pašlaik abi atrodas Kauņas klīniskajā slimnīcā. Tās vadītājs Albins Naudžūns trešdien informēja Lietuvas valdību, ka pirmdien abiem sācis sāpēt kakls, bet otrdien paaugstinājusies temperatūra. Viņi izsaukuši ātro medicīnisko palīdzību, kas viņus nogādājusi slimnīcā.

“Temperatūra ir 37,5 grādi, viņu klīniskais stāvoklis ir labs, asins analīzes ir normālas,” sacīja Naudžūns.

Jau ziņots, ka pirmais inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījums Lietuvā tika konstatēts 28. februārī, kad slimība “Covid-19” tika diagnosticēta 39 gadus vecai Šauļu iedzīvotājai, kas bija atgriezusies no konferences Itālijā.

Latvijā līdz šim saslimšana ar “Covid-19” konstatēta 10 cilvēkiem, bet Igaunijā – 13 cilvēkiem.

3 komentāri