Lietuvā aizturēti 19 Eiropas mērogā bīstamas bandas locekļi

1 komentārs
Lietuvā aizturēti 19 Eiropas mērogā bīstamas bandas locekļi
Foto: BNS / LETA

Plašā Lietuvas policijas operācijā šonedēļ Kauņā aizturētas 19 personas, kas saistītas ar organizēto noziedzību, un tādējādi dots trieciens vienai no bīstamākajām bandām, kas darbojusies ne tikai Lietuvā, bet arī Eiropā, trešdien paziņojis Lietuvas policijas ģenerālkomisārs Lins Pernavs.

Kā preses konferencē pastāstījis Lietuvas kriminālpolicijas biroja priekšnieka vietnieks Andžejs Roginskis, otrdien rīta agrumā bez jebkādiem starpgadījumiem vienlaikus aizturētas 19 personas, kuras tiesībsargājošo iestāžu vērtējumā pieskaitāmas pie augsta bīstamības līmeņa organizētās noziedzības grupām.

Šie cilvēki tiek turēti aizdomās par narkotisko vielu un ieroču kontrabandu un smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Tiek izmeklēta arī informācija par iespējamām pasūtījuma slepkavībām.

Tiesa jau devusi atļauju 12 aizturētos apcietināt uz diviem līdz trim mēnešiem. Paredzams, ka aizdomās turēto skaits vēl pieaugs.

Policija apliecinājusi, ka aizturēts arī iespējamais grupējuma līderis Ģiedrus Janonis.

“Saņēmām pateicību no Eiropola un citiem kolēģiem, ka esam devuši triecienu vienai no bīstamākajām bandām, kas pazīstama ne tikai Lietuvā, bet arī Eiropas mērogā,” norādījis Pernavs, piebilstot, ka grupējuma darbība aptvērusi “ne jau vienu vai divas valstis”.

Tiek uzskatīts, ka tas darbojies arī Vācijā, kur pastrādājis pret īpašumu vērstas noziedzīgas darbības.

Operācijā piedalījās 300 policijas darbinieki, tika veiktas vairāk nekā simt kratīšanu, kuru laikā atrasts daudz automātisko un pusautomātisko ieroču. Ierobežotas aizdomās turēto personu tiesības uz miljonos eiro mērojamas vērtības īpašumu – automobiļiem “Tesla”, “Porshe”, “Mercedes”. Operācija aptvēra ne tikai Kauņu, bet kopskaitā piecus Lietuvas apriņķus, tajā piedalījās arī policijas pretterorisma operāciju vienības “Aras” un mobilās rotas kaujinieki.

Uzskata, ka šis grupējums darbojies no 1999. gada. Izmeklēšana par tā darbību sākta pirms diviem gadiem, sadarbojoties arī ar citu valstu kolēģiem.

Jautāts, kādēļ grupējumu nav izdevies sagraut jau agrāk, Roginskis atbildējis, ka organizētās noziedzības apkarošana ir specifisks darbs, kurā “nepietiek ar zināšanu – tā jāpārvērš pierādījumos”, turklāt grupējums darbojies arī citās valstīs un izmantojis dažādus konspirācijas līdzekļus.