Lietuvā aizliedz smēķēt automašīnās, kur atrodas topošās māmiņas, bērni vai pusaudži

1 komentārs
Lietuvā aizliedz smēķēt automašīnās, kur atrodas topošās māmiņas, bērni vai pusaudži
FOTO: Flickr

Lietuvas Seims ceturtdien pieņēmis Tabakas kontroles likuma grozījumus, kas aizliedz smēķēt automašīnās, kur atrodas topošās māmiņas, bērni vai pusaudži vecumā līdz 18 gadiem, vēsta Vz.lt. Šos grozījumus atbalstījuši 49 deputāti, pret tiem balsojuši trīs, un vēl 28 parlamenta locekļi no balsošanas atturējušies.

“Gribu pievērst Seima zāles balkonā esošo jauniešu uzmanību – ja šo likumu parakstīs prezidente, vairs nevarēs pūst dūmus tajās mašīnās, kur atrodas bērni vai sievietes gaidībās,” uzsvēris viens no grozījumu iniciatoriem deputāts Antans Matuls. “Šā likuma neievērošana tiks pielīdzināta administratīvajam pārkāpumam.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc viņa teiktā, smēķēšana mūsdienu pasaulē ir viens no galvenajiem cilvēku priekšlaicīgas nāves un invaliditātes cēloņiem. Pasaulē tā ik gadus prasa aptuveni sešu miljonu aktīvo un 600 000 pasīvo smēķētāju dzīvību. Lietuvā no smēķēšanas izraisītām slimībām gadā mirst aptuveni 7000 cilvēku.

Kā atgādinājis Matuls, par pasīvās smēķēšanas kaitīgumu liecina izteiksmīgi skaitļi: sadegot tabakai, gan paša smēķētāja organismā, gan vidē nonāk aptuveni 4000 ķīmisko savienojumu, no kuriem apmēram 70 ir kancerogēni. Pierādīts, ka pasīvā smēķēšana palielina plaušu vēža, sirds slimību, insulta, astmas un pēkšņas zīdaiņu nāves risku un palielina iespēju, ka bērns piedzims ar nepietiekamu svaru.

TOP komentāri

  • kaprālis
    +1 +1 0

    kaprālis

    un kā tas dzīvē strādās? Pieņemt likumus, kuri reāli nestrādā var visi, bet reāli šādu likumu neviens nevar izkontrolēt.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl