Liesmu mēles virs augstceltnēm un cietuši cilvēki; Londonas dienvidos aizdegušās vairākas ēkas

0 Komentāru
Liesmu mēles virs augstceltnēm un cietuši cilvēki; Londonas dienvidos aizdegušās vairākas ēkas
SWNS/SCANPIX

Londonas dienvidos blakus dzelzceļa stacijai ”Elephant and Castle” [“Ziloņu un pils”] vairākās ēkās izcēlies ugunsgrēks un pastāv sprādzienu risks, vēsta “BBC News”.

Ugunsgrēkā, kas redzams virs Londonas dienvidiem, divi cilvēki tika ievainoti un vairākas ēkas evakuētas.

Aptuveni 100 ugunsdzēsēju cīnās ar liesmām pie dažām dzelzceļa arkām netālu no attiecīgās dzelzceļa stacijas.

Ugunsdzēsēju brigādes tika izsauktas īsi pirms plkst. 13.45 pēc vietējā laika, un vietējie iedzīvotāji ziņoja, ka dzirdējuši vairākus sprādzienus.

Pēc dūmu ieelpošanas ārstēšana bija nepieciešama policijas darbiniekam un kādam sabiedrības loceklim.

Cilvēki, kas dzīvo attiecīgajā apkārtnē, ir brīdināti turēt durvis un logus aizvērtus, un visiem vilcieniem ir liegts kursēt caur attiecīgajai dzelzceļa stacijai.

Uz notikuma vietu tika izsauktas 15 ugunsdzēsēju automašīnas, domājams, ka uguns izcēlās dažās garāžās netālu no dzelzceļa stacijas.

Aculiecinieks Entonijs Kings “BBC” pastāstīja, ka gatavojās panākt vilcienu, lai dotos mājās, kad ieraudzīja dūmus. 51 gadus vecais vīrietis sacīja, ka uguns drīz vien izplatījās blakus esošajās arkās un virs augstceltnēm parādījās liesmas.

Alekss Leckis, kurš strādā restorānā turpat netālu no stacijas, sacīja, ka visa viņa restorāna ēka ir evakuēta. “Mēs redzējām, kā izplūst dūmi… Dūmu stabs sāka ietīt arī daudzdzīvokļu mājas, un mēs turpinājām dzirdēt periodiskus sprādzienus,” sacīja 30 gadus vecais vīrietis. Viņš piebilda, ka policija brīdināja par nepieciešamību pēc zināma laika, līdz viņiem būs ļaus atgriezties ēkā.

Neilgi pirms pulksten 16.00 atbildīgie dienesti “Twitter” paziņoja, ka uguns ir kontrolēta, bet ugunsdzēsēji paliks “turpmākās stundas, lai kontrolētu notiekošo”.

Ugunsgrēka cēlonis patlaban nav zināms, bet ir publiski paziņots, ka tas “netiek uzskatīts par saistītu ar teroraktu”.

Joprojām attiecīgajā vietā ir pārvietošanās ierobežojumi un cilvēki aicināti izvairīties no minētās apkārtnes apmeklēšanas. “Stacija ir evakuēta, un tagad notiek dzīvojamo telpu evakuācija,” teikts tajā.

Londonas mērs Sadiks Khans uzteica ārkārtas dienestus, kuri, pēc viņa teiktā, “rīkojās ātri, lai nodrošinātu gan tuvējā stacijā esošo iedzīvotāju, gan pasažieru drošu evakuāciju”.

Paredzams, ka ugunsgrēka brigādes paliks notikuma vietā vairākas stundas.

0 Komentāru