Lielbritānijas veselības ministrs atkāpjas no amata

2 komentāri
Lielbritānijas veselības ministrs atkāpjas no amata
AFP/SCANPIX

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks sestdien, 26.jūnijā, paziņojis par atkāpšanos no amata, reaģējot uz atklātībā nonākušu videokameras ierakstu, kurā redzams, kā viņš skūpstās ar savu palīdzi, tādējādi pārkāpdams Covid-19 dēļ valstī noteiktos ierobežojumus.

Maija sākumā veiktajā ierakstā, kas publiskots piektdien, 25.jūnijā, fiksēts, kā ministrs apkampjas un skūpstās ar savu palīdzi Džīnu Kolodendželo.

Premjerministram Borisam Džonsonam nosūtītajā atkāpšanās vēstulē Henkoks raksta: “Vismazāk es vēlos, lai mana privātā dzīve novērš uzmanību no galvenā fokusa – kā izkļūt no šīs krīzes.”

“Gribu atvainoties par noteikumu pārkāpšanu un lūgt piedošanu savai ģimenei un saviem mīļajiem, ka esmu licis viņiem to pieredzēt. Man šai laikā arī jābūt kopā ar saviem bērniem,” viņš norādījis.

Tviterī publicētā videouzrunā ministrs paziņojis: “Es apzinos, kādus lielus upurus esat nesuši jūs ikviens šai valstī, un mums, kas esam izvirzījuši šādus noteikumus, pie tiem arī jāturas – tas ir iemesls, kādēļ es atkāpjos.”

Džonsons paudis nožēlu par ministra lēmumu un atbildējis, ka Henkoks var lepoties ar to, ko savā amatā paveicis ne vien pandēmijas laikā, bet arī pirms tam.

“Jums nācies saskarties ar lielāku izaicinājumu nekā jūsu priekšgājējiem, un Jūs esat stājies pretī šim izaicinājumam cīņā pret Covid-19 ar Jums raksturīgo enerģiju, inteliģenci un apņēmību,” uzsvēris premjers.

2 komentāri