Lielbritānijas valdības grožus pārņems jaunā ”dzelzs lēdija” Terēza Meja

Pievienot komentāru
Lielbritānijas valdības grožus pārņems jaunā ”dzelzs lēdija” Terēza Meja
FOTO: LETA

Strauja notikumu attīstība tā sauktajā ”Brexit” frontē. Par visu laiku neveiksmīgāko britu valdības vadītāju nodēvētais Deivids Kamerons šodien pametīs rezidenci Dauningstrītā. Viņa vietā valsti no dziļās politiskās krīzes mēģinās izvest par jauno Konservatīvās partijas līderi kļuvusī iekšlietu ministre Terēza Meja, kuru daudzi jau salīdzina ar Mārgaretu Tečeri.

Pēdējo 24 stundu laikā Londona turpinājās strauja notikumu attīstība. Pēc tam, kad no cīņas par Konservatīvās partijas līdera krēslu izstājās Andrea Ledsoma, kļuva skaidrs, ka Deivids Kamerons atstās amatu daudz ātrāk par septembri.

Par jauno  Konservatīvas partijas līderi kļuva Terēza Meja, kas saskaņā ar britu tradīcijām teju automātiski nozīmē kļūšanu par premjeru. Taču, ņemot vērā karalienes Elizabetes aizņemtību, Mejas ievākšanās Dauningstrītā atlikta. Bijusī iekšlietu ministre, kura ir slavena ar savu nemākulīgo publisko uzstāšanos, uzreiz lika saprast Brexit jautājumā būs nelokāma.

Taču vienlaikus Meja uzsvērusi, ka nesteigsies iedarbināt Lisabonas līguma 50. panta par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Tās līderi gan likuši saprast, ka Londonas kavēšanos uztvertu ļoti negatīvi un nekādas priekšrocības gaidāmajās sarunās par turpmāko sadarbību briti šādi neiegūs.

Politiskie konkurenti Terēzu Meju sauc par ”ļoti sarežģītu  sievieti”. Konservatīvo atbalstītāji gan uzskata, ka tas ir viņas pluss šajos valstij trauksmainajos laikos.

Savu rakstura iezīmju dēļ viņu jau tiek salīdzina ar pirmo sievieti, britu premjera krēslā – dzelzs lēdiju Mārgaretu Tečeri, kura savulaik neatlaidīgi cīnījās par Lielbritānijas īpašu statusu ES.

Video