Lielbritānijas valdība cer jūnijā atcelt visus Covid-19 ierobežojumus

2 komentāri
Lielbritānijas valdība cer jūnijā atcelt visus Covid-19 ierobežojumus
AFP / SCANPX

Lielbritānijā labi sokas ar vakcināciju pret Covid-19, un šajā valstī jau ir izveidots konkrēts plāns, kā pakāpeniski atcelt pandēmijas laika ierobežojumus. Iecerēts, ka uz vasaras saulgriežu laiku cilvēku saskarsmei ierobežojumu vairs nebūs, vēsta TV3 Ziņas.

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons piedāvā konkrētus datumus nozīmīgiem ierobežojumu samazinājumiem, starp katru no tiem – piecas nedēļas. Nekas neesot akmenī kalts, tomēr britu valdība cer, ka siltās vasaras dienas iedzīvotāji varēs pavadīt pēc saviem ieskatiem – bāros, kafejnīcās, dažu cilvēku lokā vai lielā kompānijā.

Plāns paredz, ka 8. martā durvis atkal ver skolas un ārpus telpām var tikties divi cilvēki.

“Viena no prioritātēm sākumā ir 8. martā ļaut diviem cilvēkiem tikties pie kafijas tases. Mums jārisina problēmas, kas saistītas ar vientulību un mentālo veselību,” norāda Lielbritānijas vakcīnu ministrs Nadims Zahavi.

Teju mēnesi vēlāk, 12. aprīlī, cilvēki varēs doties ieveidot frizūras, sportot iekštelpās un apmeklēt muzejus, izstādes un zvēru dārzus. Šie atvieglojumi iet roku rokā ar vakcinācijas tempiem Apvienotajā Karalistē.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

“Ierobežojumu mazināšanas soļi būs balstīti pierādījumos – tādēļ prioritāri aicināsim uz aktivitātēm ārpus telpām. Katrā posmā mūsu lēmumi būs balstīti datos, nevis datumos!”

Vēlāk – maijā – britu valdība cer vērt durvis faniem sporta stadionos, bet 21. jūnijs noteikts kā provizoriskais datums, kad visi līdz šim likumā noteiktie cilvēku kontaktu ierobežojumi tiktu atcelti. Tas iekļauj visu pasākumu atļaušanu, atļauju cilvēkiem viesoties vienam pie otra, ilgi slēgto naktsklubu atvēršanu un citas lietas.

Tikmēr citās Eiropas valstīs ierobežojumi tiek gan atviegloti, gan arī pastiprināti.

Vācijā no šodienas vairākās federālajās zemēs bērni atgriežas skolās. Skolotāji ir gandarīti par atgriešanos, bet lūdz paātrināt vakcinācijas procesu.

“Esmu priecīga redzēt bērnus atpakaļ skolā. Viņi mājās pavadīja tik ilgu laiku – arī vecākiem tas bija liels izaicinājums,” atzīst kādas skolas Vācijā skolotāja Anja Neslinga.

“Domāju, ka uzlabojumiem vēl vajadzētu sekot. Ir ļoti, ļoti svarīgi dot drošības sajūtu skolotājiem un bērnu dārzu audzinātājiem,” tikmēr norāda vācu skolas direktors Georgs Bauers.

Tepat Latvijas kaimiņvalsts Igaunija piedzīvo inficēšanās līmeņa kāpumu, pēc vidējiem rādītājiem tuvojoties melnā saraksta līderiem Eiropā.

Savukārt Lietuvā Statistikas pārvalde pirmdien, 22. februārī, paziņojusi, ka valsts šobrīd sagaidījusi vīrusa trešo vilni. Tam gan mirkli pēc tam iebilda galvenā epidemioloģe, aicinot neveikt pārsteidzīgus secinājumus.