Lielbritānijas un ES sarunvedēji “tehniskā līmenī” vienojušies par “Brexit” līguma nosacījumiem; Mejas kabinets sācis to izskatīt

0 Komentāru
Lielbritānijas un ES sarunvedēji “tehniskā līmenī” vienojušies par “Brexit” līguma nosacījumiem; Mejas kabinets sācis to izskatīt
REUTERS/SCNAPIX

Progress “Brexit” sarunās. Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) sarunvedēji nonākuši pie kopsaucēja par izstāšanās līguma nosacījumiem. Par atbalstu līgumam būs jālemj Lielbritānijas valdībai un arī atsevišķi visām ES dalībvalstīm.

Panākt vienošanos par Apvienotās Karalistes un ES attiecībām pēc šķiršanās ieinteresētas ir abas puses. Tomēr līdz šim sarunas nevedās. Par galveno klupšanas akmeni bija kļuvis robežjautājums starp Ziemeļīriju un Īriju. Visbeidzot – abu pušu sarunvedēji vakar vienojās, ka uz robežas muitas posteņu nebūs.

“Es esmu pārliecināta, ka tas mūs ievērojami pietuvina tam, par ko referendumā nobalsoja Lielbritānijas iedzīvotāji. Mēs pārņemsim kontroli pār mūsu robežām, mūsu likumiem un mūsu naudu. Pametīsim kopējo zivsaimniecības politiku, kā arī kopējo lauksaimniecības politiku, taču vienlaikus aizsargāsim mūsu darbavietas, drošību un integritāti,” pauž Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja.

Tāpat līgumā noteiks, ka Lielbritānija, pametot bloku, samaksās aptuveni 45 miljardus eiro. Apmierinātību ar progresu jau paudušas Austrija un Vācija.

“Mēs atzinīgi vērtējam šo progresu. Tas ir visu interesēs. Ja šī vienošanās tiks akceptēta, to atbalstīsim arī mēs,” norāda Vācijas valdības pārstāve Martina Fīca (Martina Fietz).

Tagad šo ”tehnisko” vienošanos skata Lielbritānijas valdība. Ja ministri to atbalstīs, tā jāapstiprina arī Lielbritānijas parlamentam, Eiropas Parlamentam un pārējām ES dalībvalstīm.

0 Komentāru