47 komentāri
Lielbritānijas sociālie dienesti turpina izņemt bērnus no nelabvēlīgām latviešu ģimenēm
Vicki C/Flickr

Vidēji nedēļā no latviešu ģimenēm Lielbritānijā sociālie dienesti izņem vienu vai divus bērnus.

Kopumā pagājušajā gadā Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā tika ziņots par 89, savukārt šogad pirmajos astoņos mēnešos – jau par 61 gadījumu, kad no latviešu ģimenes britu sociālie dienesti izņem bērnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču bieži vien pie tā ir vainojamas kultūras atšķirības, jo latviešu bērniem patstāvība tiek ieaudzināta daudz agrākā vecumā nekā britu bērniem, taču britu sociālo dienestu skatījumā bērna atstāšana mājās vienatnē ir nopietns iemesls, lai secinātu, ka vecāki par bērniem nerūpējas un ir nepieciešams iejaukties, skaidro Lilija Zobens, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde.


Lilija Zobens, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde:

Latviešu ģimenēm varbūt tas ir pieņemami, bet angļu iestādes to neieredz. Tad, protams, tie latviešu bērni tiek atņemti un bieži vien doti citās audžuģimenēs, kur nerunā latviski. Tie bērni pazūd Latvijai! Viņiem netiek dota iespēja runāt savā dzimtajā valodā un arī baudīt latviešu kultūras ietekmi.

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā mājaslapā ir izveidota jauna sadaļa Bērnu aprūpes jautājumi, lai skaidrotu procedūras, ar kādām var saskarties Apvienotās Karalistes sociālo dienestu redzeslokā nonākusi ģimene un ko attiecīgajā situācijā nepieciešams darīt. Palīdzību un informāciju var meklēt arī Latviešu nacionālajā padomē Lielbritānijā – latviesiem.co.uk

Lilija Zobens, Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde:

Vēstniecībā ir jācīnās ar šo, mēs arī cenšamies kaut ko darīt. Tomēr tas ir šausmīgs jautājums, jo bērnu aizsardzības iestādes Lielbritānijā ir ļoti stipras, tās ir stiprākas par policiju un arī dažos gadījumos – par tiesu. Tā ka tiešām ejam kā ar pieri pret sienu, mēģinot kaut kā palīdzēt tām ģimenēm, kas ir pazaudējušas savus bērnus.

Kriminoloģijas un psiholoģijas studente un tulkotāja Ilva Dāboliņa, kura ikdienā darbā sastopas ar dažādām bērnu atņemšanas lietām, brīdina, ka ģimenēm nav nekādu cerību, ka atņemtos bērnus vēlāk atdos atpakaļ.

Ilva Dāboliņa, tulkotāja, kriminoloģijas un psiholoģijas studente:
Tas ir neatgriezenisks process. Bērns var sazināties ar saviem bioloģiskajiem vecākiem tikai tad, kad viņš ir sasniedzis 18 gadu vecumu, un pa to laiku vecāki drīkst sūtīt apsveikumu kartītes, vēstules, bet viņi fiziski nedrīkst kontaktēties ar savu bērnu.

Lai izvairītos no situācijām, kad atņemtie latviešu bērni zaudē savas saknes un valodu, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā ir izplatījusi aicinājumu veidot latviešu audžuvecāku tīklu Apvienotajā Karalistē. Mājaslapā ir ievietots detalizēts skaidrojums par to, kā Lielbritānijā var kļūt par audžuvecāku ģimeni, kādām prasībām jāatbilst un kāds ir finansiālais atbalsts no valsts.

Jāatzīmē, ka valsts atbalsts audžuģimenēm ir visai dāsns, sākot no 166 līdz pat gandrīz 300 eiro nedēļā, papildus pienākas dažādi nodokļu atvieglojumi un pabalsti.

TOP komentāri

 • silk
  +12 +12 0

  silk

  Kādas muļķības par to latviešu bērnu patstāvību!
  Ja vecāki negrib vai nespēj ievērot savas mītnes zemes likumus, varbūt labāk turp nemaz nebraukt? Atkritīs sāpīgi pārdzīvojumi pašiem un bērniem, un liekas klapatas britu soc. dienestiem!
  Bet, ja jau esat aizbraukuši, esiet tik laipni ieverot likumus, nevis - mēs paši zinām labāk! Un atstāj mazuli vienu ieslēgtu mājā...
 • Inese Karpova ex.Urbane
  +8 +8 0

  Inese Karpova ex.Urbane

  Lielbritanijas soc. dienestam labak vajadzetu pasekot ka pasu iedzivotaji audzina savas atvases.
 • Edgars
  +6 +6 0

  Edgars

  Man neizprotami ir tas, ka Tikkai Anglijā blakus bāram, bāra teritorijā 5 metrus no ieejas ir bērnu izklaides laukumiņš, kur vecāki ieejot bāra pēc kārtējā alus kausa, atstāj bērnus vienus pašus! Man divas mazas meitenītes izskrēja mašīnai priekšā! To bļāviens, neviens nekontrolē! Tā laikam tiek ieaudzināts alkaholisms bērniem Anglijā! Par utīm skolās pat negribas nemaz runāt, jo netīrīgas ģimenes ir 50% ģimeņu! Atnāca pirmdienā uz skolu ar tīrām drēbēm, sasmēreja, un tālāk visu nedēļu bērni iet uz skolu ar tām pašām netīrajām drēbēm! Kauns visai angļu nācijāi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl