Lielbritānijas salā pazudušais latvietis iepriekš nonācis DP redzeslokā; vietējā policija saņēmusi vēstuli no viņa

2 komentāri
Lielbritānijas salā pazudušais latvietis iepriekš nonācis DP redzeslokā; vietējā policija saņēmusi vēstuli no viņa
Foto: facebook / Guernsey Police

Lielbritānijai piederošajā Gērnsijas salā pazudušais Latvijas pilsonis Mikus Alps iepriekš bijis zināms Latvijas Drošības policijai (DP).

Minētā persona DP bija zināma, taču pārbaudi par šīs personas nāves apstākļiem veic Lielbritānijas kompetentās institūcijas, tāpēc DP šobrīd no sīkākiem komentāriem šajā jautājumā atturas. DP neatklāja, kāpēc vīrietis bija zināms Latvijas drošībniekiem.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas policija izmeklē 33 gadus vecā Latvijas pilsoņa Mikus Alpa pazušanu un iespējamo nāvi. Spriežot pēc mediju ziņotā, Alps agrāk karojis Ukrainas brīvprātīgo armijā pret prokremliskajiem kaujiniekiem Donbasā.

Gērnsijā 8. janvārī tika atrasta pamatīgi izdegusi automašīna. Kā pirmdien pavēstīja Gērnsijas policija, Petitbotā izdegušā automašīnā atrasta bise, citi ieroči, kā arī skeleta atliekas.

Apstiprinot, ka izdegušajā auto atrastas skeleta atliekas, Gērnsijas policijas vecākā amatpersona Patriks Raiss preses konferencē atzina, ka gadījums “lokālajā kontekstā ir bezprecedenta”.

Viņš uzsvēra, ka pīšļi nav identificēti. Apvienotās Karalistes Iekšlietu ministrijas patologu ekspertīze var ilgt pāris nedēļas, turklāt iespējams, ka arī tās rezultātā pīšļu identitāte netiks atklāta.

Policija pašreiz mēģina noskaidrot, kam pieder izdegusī automašīna. Paralēli šai izmeklēšanai Gērnsijas policija arī izmeklē Mikus Alpa pazušanu kopš 8. janvāra rīta.

Pēdējo reizi 33 gadus vecais vīrietis redzēts adresē, kurā dzīvojis. Policija informēja, ka gaida tiesu medicīnas ekspertīzes slēdzienu un saglabā atvērtību attiecībā uz potenciālajiem izmeklēšanas virzieniem.

Alps Gērnsijā dzīvojis kopš 2005. gada un strādājis transportlīdzekļu tirdzniecības jomā. Gērnsijas policijai nodota vēstule, kuras autors it kā esot bijis Alps, vēsta telekanāls ITV.