Lielbritānijas premjers atzinies, ka savulaik bijis dalībnieks ofšoru kompānijā

Komentāri
Lielbritānijas premjers atzinies, ka savulaik bijis dalībnieks ofšoru kompānijā
AFP/LETA

Jauns pavērsiens tā dēvēto Panamas dokumentu lietā – Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons atzinies, ka savulaik bijis dalībnieks ofšoru kompānijā, taču nelikumības kategoriski noliedz.

Kopš svētdienas, kad tika publicēti Panamas dokumenti un atklātībā nonāca pirmie tajos atrodamie politiķu uzvārdi, Lielbritānijas mediji vairākas dienas mudināja Lielbritānijas premjeru sniegt komentāru par viņa tēva saistību ar ofšoru kompānijām. Sākotnēji Kamerona birojs paziņoja, ka tā ir privāta lieta, vēlāk tā uzsvēra, ka premjeram nav bijuši ārzonas fondi un ka nedz viņš nedz viņa sieva un bērni no tiem nav guvuši un arī nākotnē labumu negūs.

Mediju spiedienam pieaugot, Kamerons beidzot atzinies, ka viņam savulaik piederējušas īpašuma daļas tēvam piederošā firmā, kuras viņš pārdevis četrus mēnešus pirms stājies premjera amatā.

“Manai sievai Samantai un man piederēja 5000 īpašuma daļas Blairmore Investment Trust, kuras mēs pārdevām 2010.gada janvārī. To vērtība bija kādi 30 tūkstoši mārciņu. Par dividendēm no šo īpašuma daļu pārdošanas es samaksāju ienākuma nodokli,” sacīja Kamerons.

Kamerona tēvs Īans Kamerons bija biržas brokers, kurš nomira drīz pēc dēla stāšanās premjera amatā. Aizdomas par Kameronu saistību ar nodokļu nemaksāšanu nu vēl vairāk iedragājušas Lielbritānijas premjera reputāciju īsi pirms pretrunīgi vērtētā referenduma par valsts turpmāku dalību Eiropas Savienībā.

Foto

Vienlaikus pamatīgas galvassāpēs Panamas dokumentu skandāls radījis arī Argentīnas prezidentam Maurisio Makrī, par kura ofšora darījumiem prokuratūra sākusi izmeklēšanu. Pret viņu varētu tikt izvirzītas apsūdzības ļaunprātīgā informācijas noklusēšanā savās īpašuma deklarācijās. Viņš nopludinātajos dokumentos figurē kā viens no direktoriem ofšora kompānijai Bahamu salās. Arī Maurisio Makrī nekādus pārkāpumus neatzīst.

Eiropas komisija tikmēr gatavojas atklāt visas ar Panamas skandālu saistītās nelikumības un piedraudējusi Panamai ar sankcijām gadījumā, ja tā atteiksies sadarboties.

Jau ziņots, ka nopludināto dokumentu dēļ jau atkāpies Islandes premjers, kā arī radušās šaubas par desmitiem politiķu, slavenu aktieru un sportistu godaprātu.

Video

Lasi vēl