Komentāri
Lielbritānijas policija: “Novičok” slēgtā konteinerā var saglabāties aktīva 50 gadus
Foto: Reuters / LETA

Nervus paralizējošā viela “Novičok” var saglabāties aktīva 50 gadus, ja tiek turēta slēgtā konteinerā, paziņojis Lielbritānijas policijas komisāra asistents Neils Basu.

Jau vēstīts, ka 30. jūnijā Lielbritānijā savās mājās Eimesberi, kas atrodas desmit kilometru attālumā no Solsberi, bezsamaņā tika atrasti divi Lielbritānijas pilsoņi – kāds 45 gadus vecs vīrietis un 44 gadus veca sieviete. Sieviete vēlāk slimnīcā nomira.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija uzskata, ka viņi saindējās ar “Novičok”, ar kuru Solsberi tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija.

Basu otrdien paziņoja Eimesberi iedzīvotājiem, ka policija turpina meklēt konteineru, kurā atradās “Novičok”.

“Es gribētu, lai varētu sacīt, ka mēs esam identificējuši un noķēruši cilvēkus, kas ir atbildīgi, un apgalvot, ka nekur vairs nav palikušas nervus paralizējošās vielas pēdas,” sacīja Basu.

“Bet skarbā realitāte ir tāda, ka es šobrīd nevaru sniegt jums nekādas garantijas,” viņš piebilda.

Basu pauda cerību, ka vīrietis, kurš saindējies ar “Novičok”, atlabs un varēs sniegt policijai informāciju par indīgās vielas avotu un tā iespējamo atrašanās vietu.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl