Komentāri
Lielbritānijas policija: “Novičok” slēgtā konteinerā var saglabāties aktīva 50 gadus
Foto: Reuters / LETA

Nervus paralizējošā viela “Novičok” var saglabāties aktīva 50 gadus, ja tiek turēta slēgtā konteinerā, paziņojis Lielbritānijas policijas komisāra asistents Neils Basu.

Jau vēstīts, ka 30. jūnijā Lielbritānijā savās mājās Eimesberi, kas atrodas desmit kilometru attālumā no Solsberi, bezsamaņā tika atrasti divi Lielbritānijas pilsoņi – kāds 45 gadus vecs vīrietis un 44 gadus veca sieviete. Sieviete vēlāk slimnīcā nomira.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija uzskata, ka viņi saindējās ar “Novičok”, ar kuru Solsberi tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija.

Basu otrdien paziņoja Eimesberi iedzīvotājiem, ka policija turpina meklēt konteineru, kurā atradās “Novičok”.

“Es gribētu, lai varētu sacīt, ka mēs esam identificējuši un noķēruši cilvēkus, kas ir atbildīgi, un apgalvot, ka nekur vairs nav palikušas nervus paralizējošās vielas pēdas,” sacīja Basu.

“Bet skarbā realitāte ir tāda, ka es šobrīd nevaru sniegt jums nekādas garantijas,” viņš piebilda.

Basu pauda cerību, ka vīrietis, kurš saindējies ar “Novičok”, atlabs un varēs sniegt policijai informāciju par indīgās vielas avotu un tā iespējamo atrašanās vietu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl