Lielbritānijas “Pirmais kaķis” Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku

Pievienot komentāru

Lielbritānijas “Pirmais kaķis” Lerijs, kurš saimnieko premjera rezidencē Dauningstrītā, gatavojas savās mājās uzņemt jaunu saimnieku.

Katru dienu slavenās durvis atveras, lai britu pirmais runcis izietu pagalmā palaiskoties. Oficiālais Ministru kabineta peļu junkurs – Lerijs – savā darba mūžā sadzīvojis ar diviem premjeriem, un drīzumā kaķis piedzīvos trešo.

Lerijs amatā stājās pirms astoņiem gadiem. Toreiz tiešraides laikā no Dauningstrītas skatītāji ekrānos pamanīja gar durvīm skrienošu žurku. Lai cīnītos ar grauzēju krīzi, kaķi adoptēja no patversmes. Vēlāk Lerijs sāka pildīt arī citus pienākumus, piemēram, snauduļot un testēt senu mēbeļu kvalitāti, kā arī sveicināt mājas viesus. Pirms premjere Terēza Meja stājās amatā, toreizējais kabineta vadītājs – Deivids Kamerons – sirsnīgi atvadījās no sava mīluļa.

“Man ir fotogrāfija, kas apliecina, ka patiesi mīlu Leriju. Žēl, ka nevaru kaķi ņemt līdzi, viņš pieder Dauningstrīdas mājai. Darbinieki viņu ļoti mīl, tāpat kā es,” teica Kamerons.

Par kaķi ikdienā rūpējas rezidences darbinieki. Viņu pienākums ir Leriju aprūpēt un barot, kā arī atvērt durvis, ja kaķis vēlas doties pastaigā. Taču šī privilēģija nesen tika uz brīdi atcelta. Lai runcis nenovērstu publikas uzmanību svarīgā brīdī pirms Mejas atkāpšanās runas, Leriju uz rokām ienesa telpās un neļāva doties ārpus līdz pat pasākuma beigām.

Tikmēr runča “Twitter” kontā publicēti vairāki smieklīgi ieraksti, kuros jokots par premjera amata galveno pretendentu Borisu Džonsonu. Neatkarīgi no nievājošiem jokiem konservatīvie tomēr atzinuši, – ja Džonsons iemitināsies Dauningstrītā, Lerijs par bezpajumtnieku nekļūs.